League of Legends League of Legends Haberleri

EU LCS Mevsim Finalleri’nin son yarı finalisti Team Vitality oldu

EU LCS’te normal sezonun bitmesinin ardından heyecan Mevsim Finalleri ile devam ediyor. Son yarı final biletinin sahibi Team Vitality oldu.

Splyce’ın dün oynanan karşılaşmanın ardından G2 Esports’un rakibi olması ile beraber,  gözler son yarı final bileti için Team Vitality – H2k maçına çevrilmişti. Çaylak ağırlıklı kadrosu ile mevsimin ilk çeyreğini lider götüren Vitality, ligin dibine kadar düşmesine rağmen mevsim finallerine katılmaya hak kazanan H2k karşısında galibiyet aradı. Kazanan ekibin ikinci yarı final mücadelesinde mevsim lideri Fnatic’in rakibi olacağı seriyi 5 maç sonunda Team Vitality kazandı.

Avrupa sahnesinden alışık olduğumuzun aksine serinin neredeyse tüm maçları makro oyundan uzak, bol savaşlı geçti. İlk maçta da bu savaşları daha iyi yapan taraf Team Vitality oldu.  Orta koridorunun 6/0/4, nişancılarının 3/0/6 ile mükemmel KDA yakaladığı maçta Team Vitality rakibini 27 dakika sonunda geçti. H2k cephesinde ise ayakta kalmaya çalışan bir  Shook izledik. İkinci maçta ise erken oyundan itibaren altın farkını açıp takım savaşlarında üstün çıkan bir H2k vardı. Shook’un Olaf ile yaptığı baskınlara SmittyJ’in Camille’i de eklenince ilk maçın tersi bir senaryo izledik ve H2k taşıyıcıları toplam 12/1/12 KDA ile seriye ortak oldu. Bu maçta H2k Gaming 3 Ejder’in yanı sıra, Alâmet, Baron ve Kadim Ejderha’yı da hanesine yazdırdı.

Serinin üçüncü maçı ‘clown fiesta” diye tabir ettiğimiz şekilde, rastgele takım savaşları ve makro oyunda ne yapacağını bilmemezlik ile geçildi. Kule ve skor bazında birbirine yakın bir performans sergileyen takımlar 47. dakikaya kadar yenişemedi. Nihayetinde 4 Ejder’li Kadim Ejderha güçlendirmesinin sahibi Team Vitality son bir takım savaşının ardından oyunu kapatmayı başardı. Tristana ile Caitlyn düellosu şeklinde geçen mücadeleyi kazanan taraf Caitlyn’in sahibi Team Vitality oldu. 4. maç ise oldukça şaşırtıcı bir sonuçla bitti. Serinin favorisi olarak gösterilmeyen H2k, mevsim rekorunu kırarak rakibini 23 dakika sonunda mağlup etti. Zac’in iyi baskınları ile kilidi açılan oyun, orta oyunda Selfie’nin ellerindeki Kassadin’in yargı dağıtması ile sona erdi. H2k’in 15 skoruna karşılık Vitality cephesi yalnızca 2 skor alabildi.

Fnatic’in yarı finaldeki rakibini belirleyecek son maç ise iki taraf adına da temkinli başladı. H2k nişancısı Sheriff Ashe’i tercih ederken, Vitality tarafında birkaç gündür görmeye alıştığımız ormancı Trundle vardı. İki taraf da erken oyundaki baskınlardan skor çıkarttı ve takım savaşları oyunu koparacak boyutta üstünlük sağlamadı. Oyunun sonlarına doğru ise Team Vitality kazandığı savaşla beraber H2k’yi kendi üssüne hapsetti. Bu dakikadan sonra yapılacak tek şey Baron güçlendirmesini alıp tekrar saldırmaktı. Kassadin’i kaybettikten sonra hasar yükünü Ashe’e taşıtamayan H2k üs baskısına dayanamadı ve 33. dakika sonunda Mevsim Finalleri’ne veda etti. Bu skorla beraber Team Vitality, ikinci yarı final müsabakasında Fnatic’in rakibi oldu. Diğer yarı final mücadelesi ise Splyce ile G2 arasında.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir