League of Legends League of Legends Haberleri

EU LCS 2017 Bahar Mevsimi MVP’si Vizicsacsi oldu

EU LCS’in 2017 ilkbahar sezonunda Vizicsacsi, oylama sonucu 57 puan alarak MVP seçildi. Zven ise onun hemen ardından 56 puanla ikinci sırada yer aldı.

Üst seviye bir performans gösteren ve bu performansını istikrarlı bir biçimde koruyan Vizicsacsi; profesyonel oyuncuların, Riot çalışanlarının, yayıncıların ve koçların oylaması sonucunda MVP seçildi. Unicorns of Love’un normal sezonda B grubunu birinci sırada bitirmesinde ve play-offlarda finale yükselmesinde çok büyük etkisi olan Vizicsacsi’nin bu ödülü alması sürpriz olmadı diyebiliriz.

Şimdi biraz geçmişe dönelim. UOL, 2016 yaz sezonunda play-offların ardından ligi 4.sırada bitirmişti. Sezonun ardından UOL takım içerisinde bazı değişikliklere gitti ve Xerxe ile Samux’u kadrosuna kattı. Takımda kalan Vizicsacsi ise Hylissang’le beraber bu sezon UOL’de liderlik rolünü üstlendi. Attığı kritik Rumble ultileri, güzel zamanlı Shen oyunları ve oyun içerisinde verdiği doğru kararlarla normal sezon boyunca göz dolduran Vizicsacsi, şu ana kadar 3.4’lük KDA oranı, dakikada 8.4’lük minyon öldürme oranı ve %66’lık skor katkısı gibi istatistiklerle oynadı. Bu başarılı performansı da Unicorns of Love’ı ligin zirvesine taşıdı.

UOL ve Vizicsacsi, en büyük sınavlarını ise 23 Nisan’da oynanacak bahar finallerinde verecek. G2 karşısına çıkacak olan UOL’in başarısı için kilit isim olan Vizicsacsi, istikrarlı oyununu sürdürürse MVP ödülünü bir de bahar şampiyonluğuyla pekiştirebilir.

MVP seçiminde kimin hangi oyuncuya oy verdiğine buradan bakabilirsiniz.

Mütercim Tercümanlık öğrencisi, Overwatch ve League of Legends takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir