League of Legends League of Legends Haberleri

EU LCS’te şampiyon Fnatic oldu

Uzun ve çekişmeli bir mevsimin ardından EU LCS’te şampiyon yine değişmedi. Fnatic, yıldız oyuncusu Rekkles’ın taşıyıcı metasının değişmesi sonucu yedek olarak başladığı mevsimde tekrar kalitesini ortaya koymayı başardı ve Final’de Schalke 04’ü yenerek EU LCS 2018 Yaz Mevsimi şampiyonu oldu.

Normal sezonu da lider olarak tamamlayan FNC, Bahar mevsiminde elde ettiği şampiyonluk ünvanını bu mevsimde de korumayı başardı. FNC, finalde ligin son haftalarında inanılmaz bir çıkış yakalayan ve Nukeduck’ın önderliğinde güzel oyunlara imza atan S04’le karşı karşıya geldi. İlk oyunda Caps’in gösterdiği tutuk oyunla finale henüz adapte olamadığı gözlenen FNC, daha sonra neden bu ligin en dominant ekibi olduğunu gösterdi ve seriyi 1-0 geriden gelip 3-1 kazanarak Worlds’e direkt katılma biletini cebine koydu.

Şüphesiz bu takımın en iyi iki oyuncusu olan Caps ve Rekless, neden bu unvana layık olduklarını gösterdi. Kendi liginin en iyi orta kordidor oyuncusu olan hatta dünyada da ilk üç arasında gösterilen Caps, bu yükselen performansını Worlds’te de tüm Dünya’ya göstermek için hazır gibi görünüyor. Rekless ise ligin başlangıcında diğer saldırı gücü taşıyıcıları gibi meta kurbanı olmuş ve yerini genellikle Bwipo’ya bırakmıştı. Son haftalarda takıma geri dönen ve özlediğimiz taşıyıcıyı bize izleten Rekless, Worlds’e hazır gibi görünüyor. Bu ikilinin uyumu ve ortaklığı FNC’yi Worlds 2018’de en azından çeyrek finale taşıyacaktır.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir