League of Legends League of Legends Haberleri

EU LCS’in sekizinci haftası sona erdi

EU LCS’te sekizinci hafta karşılaşmaları oynandı. Fnatic liderliği garantilerken Splyce da doğrudan yarı finale kalma yolunda önemli adımlar attı. Beşincilik ve finallerde yer alma şansına sahip dört takım birden var.

Haftanın ilk maçında liderlikten üçüncülüğe kadar düşen Vitality, EU LCS sonuncusu Unicorns of Love karşısına çıktı. 18. dakikaya kadar iyi direnen UOL, objektifleri yeterince zorlayamayınca Vitality kule altınındaki farkı giderek açtı ve rahat bir şekilde maçı kapattı. İkinci maç oldukça gel gitliydi. Hem Giants hem Schalke 04 maçın belli anlarında altın üstünlüğünü eline geçirmeyi başardı. S04 tarafında Upset 10/2/5’lik harika bir Caitlyn skoruyla maçı tamamladı ve takımının galibiyetinde büyük rol oynadı. Bu maçların ardından zirveyi ilgilendiren önemli bir karşılaşma oynandı. Ligde ikinciliğini sürdürmek isteyen Splyce, üçüncülük iddiasındaki Misfits’le karşılaştı. Oyunu 28. dakikaya kadar önde götüren MSF, seçimlerinin kurbanı oldu diyebiliriz. Varus’la oyunu erken kapatmayı başaramayan MSF, bu dakikada Baron’u kaybedince bir anda maçı da kaybetti.

Bu haftanın bir başka önemli maçında G2 ve H2K vadiye indi. Bu karşılaşma da bu haftanın genel yapısına uygun bir şekilde altın farkında büyük değişimlere sahne oldu. Maçın başında üstünlüğü ele geçirip 35. dakikaya kadar kaptırmayan G2, Varus seçip oyun kapatamayan takım hastalığına yakalandı. Geç oyunda hem Baron’u hem Kadim’i kötü bir takım savaşı sonrası rakibine kaptıran G2, vadiden yenik ayrılarak liderlik şansını zora soktu. İlk günün son maçı için anlatılacak pek bir şey yok. Fnatic, ROCCAT karşısında tek bir skor bile vermedi. İlk ve tek kulesini ise 29. dakikada kaybetti. 33 dakika sonunda çok rahat bir galibiyet aldı ve G2’un kaybettiği günde liderliği garantileme yolunda büyük bir adım attı.

İkinci günün açılış maçında Giants ve Misfits yüzleşti. Giants tarafında Djoko ve Steelback’in güzel oynadığı karşılaşmada Sencux’ın orta koridorda Sion oynaması dikkat çekti. Ancak bu sürpriz seçim maçı kurtarmaya yetmedi ve GIA 33 dakika sonunda galibiyete ulaşarak haftayı 2-0 kapadı. İkinci maçta Splyce ve H2K karşılaştı. Skor tablosunda 12-0 gördüğümüz ancak kaybedilen kuleler nedeniyle “perfect” diyemediğimiz karşılaşmada Splyce oldukça rahat bir galibiyet aldı. Lige müthiş başlayıp sonra bir anda düşen ve ardından gelen zamanda bir ileri bir geri giden Vitality, bu haftayı da 1-1 kapatarak alışkanlığını sürdürdü. ROCCAT karşısında varlık gösteremeyen VIT, ikincilik şansını riske attı.

Günün dördüncü karşılaşmasında UOL karşısına çıkan Fnatic, yine çok rahat bir maç oynadı ve ilk günkü harika performansını sürdürdü. Bwipo’nun Sion’la müthiş oynadığı karşılaşmayı hızlı bir şekilde kapatan FNC, G2’un da kaybetmesiyle liderliği garantiledi ve önemli bir avantajı cebine koydu. Haftanın kapanış karşılaşmasında üst sıralara tutunmak isteyen G2, çeyrek final yolu arayan S04’le karşılaştı. Müthiş bir çekişmeye sahne olan karşılaşma 50 dakika sürdü. Ancak G2, S04’ün açtığı altın farkını bir türlü kapatamadı ve hazırladığı erken/orta aşama takımı da buna hiç yardımcı olmadı. Hal böyle olunca S04 haftanın en uzun süren karşılaşmasından galip ayrılmayı bildi. G2 ise 0-2 yaparak elindeki önemli avantajı çöpe attı.

EU LCS’te son haftaya girerken puan durumu şöyle şekillendi:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir