League of Legends League of Legends Haberleri

EU LCS’te 7. hafta karşılaşmaları başladı

EU LCS’te 7. hafta oynanan ROC-UOL ve G2-H2K karşılaşmalarıyla başladı. Rekabetin had safhada olduğu iki mücadelede de karşılaşmalar bir maç uzarken yüzü gülen takımlar ROC ve G2 oldu.

Roccat 2-1 Unicorns of Love

Haftanın açılış karşılaşmasında ROC-UOL kozlarını paylaştı. UOL ormancısı Xerxe aldığı iyileştirmeden sonra oldukça güçlenen ve profesyonel arenda daha önce hiç izlemediğimiz Cho’Gath’ı  tercih ettiği karşılaşmada, haritada doğru rotasyonlar yapan ve koridorlara iyi bir baskı oluşturan ROC hakimiyeti bulunuyordu. Makro oyunu iyi oynayan ve rakibi üzerindeki baskıyı bir an olsun düşürmeyen ROC, takım savaşlarındaki başarısını da kulelere yansıtmayı başararak serinin ilk karşılaşmasından galip ayrıldı. Vadinin yeni şampiyonu Kayn’i Pridestalker’ın seçtiği ikinci karşılaşmada Samux’un Kalista performansı göz doldururken, sürekli takım savaşı arayan ve bu savaşlardan galip ayrılan UOL, aldığı skorları kulelere çevirerek rahat bir oyun kazandı ve durumu beraberliğe getirdi. İki takımım puan için kıran kırana mücadele ettiği, takım savaşlarının bir an olsun durmadığı ve yüzü gülen ekip ROC olduğu karşılaşmada, Pridestalker Warwick ile takımının 20 skorunun 17’sinde katkıda bulunarak alkışları topladı.

G2 Esports 2-1 H2K Gaming

İlk maçta, iki takımın oldukça güvenli oyun oynamasıyla 30 dakikada Vadi’de sadece 5 skor sesi çıktığı karşılaşmada, 37. dakikada Expect’in mükemmel sancak kombosuyla başlattığı takım savaşından 4 skor çıkaran G2, oyunu kazanan taraf oldu. İkinci karşılaşmada aldığı buff ile birlikte profesyonel arenada daha sık göreceğimizin sinyallerini veren Cho’Gath’ı H2K seçerken, G2 alt koridorda oldukça uyumlu bir ikili olan KAlistar seçimlerini yaptı. İlk oyunun aksine aksiyonsuz bir dakikanın olmadığı karşılaşmada takaslardan ve takım savaşlarından üstün ayrılan H2K oyunun hakimiyetini eline almayı başarırken, Cho’Gath’in takım savaşlarındaki katkısı gözden kaçmadı. Takım savaşlarını iyi oynayan ve rakibine aman vermeyen H2K 33. dakikada aldığı katliamla oyunu noktaladı ve durumu 1-1’e getirdi. H2K’nin G2 baskısını bir türlü kıramadığı son karşılaşmada yıldızı parlayan isim gösterdiği üstün Caitlyn performansıyla Zven oldu. 31 dakika süren mücadelede G2, hiç kule kaybetmedi ve rakibine sadece 3 skor vererek oyunu sonlandırdı.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir