League of Legends League of Legends Haberleri

EU LCS’te bu yaz izlenmesi gereken beş oyuncu

Bu akşam başlayacak olan EU LCS’te, şampiyonluğa giden yolda takımları için kilit rolde bulunan beş ismi sizler için derledik.

Avrupa’da Bahar Mevsimi oldukça heyecanlı geçti. Lige bomba gibi başlayan G2, Roccat’e mağlup olarak son anda namağlup unvanını kaybederken, xPeke’nin takımı Origen galibiyet yüzü dahi göremeden alt lige düştü. Bu sırada grubunu lider bitiren ve özellikle ormancısı Xerxe’nin Warwick seçimleriyle izleyenleri heyecanlandıran Unicorns of Love, finalde pek varlık gösteremeden rakibi G2 karşısında mağlubiyetten kurtulamadı. Lige kabus gibi bir başlangıç yapan ancak sonrasında aldığı galibiyetler ve playoff’lardaki çıkışıyla üçüncülüğü Misfits’in elinden alan Fnatic de sezonun sürpriz takımlarından biriydi. Şimdi ise tüm bunlar geride kaldı ve takımlar Yaz Mevsimi’nde şampiyonluk için tekrar Vadi’ye iniyor. Biz de bu yolda takımlarının performansına en çok bel bağladığı beş ismi bir araya getirip inceledik.

1. Profit

Sürpriz bir geri dönüş yaparak bu sezon Avrupa LoL sahnesinde yer alacağını duyuran Ninjas in Pyjamas, üst sıraları hedefleyen bir ekip kurarak ne kadar iddialı olduğunu gösterdi. Orta ve üst koridorda Koreli isimlere yer veren ekibin bu sezonki en büyük transferi ise şüphesiz Profit oldu. Geçtiğimiz sezon SK Telecom T1’in yedek üst koridoru olan Kim “Profit” Jun-hyung, oynama fırsatı bulduğu mücadelelerde kendini gösterdi ve kaliteli bir oyuncu olduğunu ispatladı. Ancak Huni’nin yer aldığı as kadroda kendine yer bulması çok zor olan Profit, EU LCS’e transfer olarak takımının en önemli ismi konumuna geldi. Yalnızca NiP’e değil, EU LCS’e de çok şey katacak olan Profit, bu sezon Avrupa’da izlenmesi gereken oyuncular listemizde kendisine ilk sırada yer buluyor.

2. Caps

Caps’in DP’de oynarken, SuperMassive’e karşı neler yaptığını hepimiz biliyoruz. Bu performansın ve tekli dereceli sıradaki yükselişin ardından büyük bir takıma gideceğine kesin gözüyle bakılan “Baby Faker”,  Avrupa’nın en önde gelen ekiplerinden Fnatic’e tranfer oldu. Başarılı orta koridor oyuncularının izinden gitmeyi hedeflediğini belirten Caps, nispeten başarılı oldu diyebiliriz. Sezon içinde yaptığı oyunları hafızalara kazınan oyuncu, ne yazık ki takım olarak bir sinerji yakalayamayan Fnatic’te istediğini elde edemedi. Sezonun sonuna doğru Broxah’ın takıma katılmasıyla artan sinerji, playoff’larda Rekkles’ın muazzam performanslarıyla birleşince Fnatic, kötü başlayan sezonu üçüncü bitirmeyi başardı. Lige alışma dönemini geride bırakan Caps’in bu sezon çok daha fazlasını Vadi’ye yansıtması ve sorumluluk alması, Fnatic’in şu an en çok ihtiyacı olan şeylerden biri.

3. Xerxe

Yine Caps gibi ülkemizden yolu geçen ve izleyenlerin sempatisini kazanmış bir diğer isim de şüphesiz Xerxe. Zaman geçtikçe üstüne koyan ve performansını iyileştiren bir ekip olan Unicorns of Love’a transfer olan başarılı ormancı, bu sezon şampiyonluğun en önemli adaylarından biri olan takımının en önemli silahlarından biri konumunda. Koridorlara olan baskısı, şampiyon havuzunun genişliği ve beklenmedik tercihleriyle etkili olan Xerxe, Bahar Mevsimi’nde tam sekiz farklı orman şampiyonuyla oynadı. Playoff’larda yer alacağına kesin gözüyle bakılan UOL’de Xerxe’nin bu gün geçtikçe yükselen performansı şampiyonluk yolunda anahtar rolünde yer alıyor.

4. Perkz

2015 yılından beri G2’da bulunan Perkz’ün performansı git gide artıyor ve yıldız oyuncu özellikle geçtiğimiz mevsimki oyunuyla izleyenleri büyülemeyi başardı. Özellikle SKT ile oynanan MSI 2017 final serisinde takımının ondan istediklerini Vadi’ye yansıtan ve “büyük” oynayan Hırvat orta koridor, bire birde Faker’a karşı aldığı skorlar ile de kalitesini ortaya koymayı başardı. Bu sezon Bahar Mevsimi’ne göre daha zor geçmesi beklenen ligde, Perkz’ün daha fazla şey yapması gerekiyor. Mental olarak MSI’daki durumunu yakalamayı başarması halinde koridorunda durdurulamayacak bir güç haline gelebilecek olan 18 yaşındaki oyuncu, G2’nun şampiyonluk yolundaki en büyük silahlarından biri.

5. Maxlore

Roccat’te ortaya koyduklarıyla kalitesini gösteren ancak tam anlamıyla bir yıldız konumuna gelemeyen Maxlore, Kakao’nun yerine transfer olduğu Misfits’te yapacaklarıyla kalitesini ispatlayabilir. İlk mevsiminde EU LCS’i dördüncü sırada bitirmeyi başaran ve normal sezonda da genel olarak iyi bir performans ortaya koyan Misfits’te Maxlore’un takıma neler katacağı merak konusu. Bu büyük sorumluluğu kaldırma durumu ile baş edebilmesi ve Roccat’teki performansını bir kademe artırmayı başarması halinde yıldız bir oyuncu konumuna gelip takımını şampiyonluğa ulaştırabilecek olan Maxlore, şüphesiz bu sezon izlenmesi gereken oyuncular listesinde kendine yer buluyor.

espor yazarı, avukat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir