League of Legends

EU LCS’te üçüncü hafta başladı

EU LCS’te haftanın ilk gününde beş maç oynandı. 65 dakika süren günün son karşılaşmasında Misfits, Fnatic’i devirmeyi başardı.

Haftanın ilk maçında ligde henüz galibiyetle tanışmayan Unicorns of Love, H2K karşısına çıktı. Ormanda Kold’un etkili oluşuyla sonuca giden UOL, böylece sıralamada rakibini yakalamış oldu. H2K tarafında ise Caedrel’in oldukça kötü bir Zoe performansı ortaya koyduğunu belirtelim. Bu karşılaşmanın hemen ardından ligin flaş takımlarından Giants sahne aldı. İlk sıraya yükselme maçında ROCCAT’i yenen ekip, Vitality ve Misfits ikilisinden kopmayarak zirve ortaklığını sürdürdü. Günün üçüncü maçında Bahar Mevsimi’nin bir diğer sürpriz takımı Vitality, Alman temsilcisi Schalke 04 karşısına çıktı. İlk iki hafta makro oyunu çok iyi oynadığını gördüğümüz VIT, Schalke’yi de yalnızca bir kule vererek mağlup etmeyi başardı.

Kadrosundaki önemli değişikliklerin ardından lige istediği başlangıcı yapamayan son şampiyon G2 Esports, bu mevsim iki galibiyeti bulunan Splyce ile kozlarını paylaştı. Rakibini rahat bir şekilde deviren G2, hala geliştirmesi gereken çok şey olsa da iyi bir görüntü çizdi. Maçın yıldızı ise tartışmasın Jankos oldu. İlk günün son maçında Fnatic ile Misfits sahne aldı. 65 dakika süren ve oldukça heyecanlı geçen karşılaşmanın galibi Misfits oldu. Üç inhibitörü de açan ve bu dakikadan sonra daha stratejik oynaması gereken Fnatic rakibiyle savaşa girince tüm üyelerini kaybetti. Çok uzun ölüm sürelerini fırsat bilen Misfits orta koridordan ilerleyerek maçı noktalamayı başardı ve dördüncü galibiyetini aldı.

UOL 1-0 H2K

Giants 1-0 ROCCAT

Schalke 04 0-1 Team Vitality

G2 Esports 1-0 Splyce

Fnatic 0-1 Misfits

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.