League of Legends League of Legends Haberleri

EU Masters 2019’un ilk yarı finalistleri belli oldu

Bugün oynanan çeyrek final karşılaşmalarının ardından EU Masters 2019’un ilk iki yarı finalisti mousesports ve Vodafone Giants oldu.

Avrupa’nın en prestijli ikinci kupası olan EU Masters 2019’da sona yaklaşıyoruz. Ön Eleme ve Grup Aşamaları’nın ardından çeyrek finallerin ilk günü tamamlandı. İlk gün mousesports-Excel UK ve Rogue Esports Club-Vodafone Giants mücadeleleri oynadı. Excel UK’i 2-1 ile geçen mousesports ve Rogue Esports Club’ı 2-0 ile geçen Vodafone Giants yarı final biletini kaptı. Yarın oynanacak mücadelelerin ardından ikilinin yarı finaldeki rakipleri belli olacak.

Günün ilk serisinde Almanya ekibi mousesports ve Birleşik Krallık temsilcisi Excel UK karşı karşıya geldi. İki takımın da önemli oyuncuları var ancak Excel tarafının alt koridoru kağıt üstünde ağır basan taraftı. Hjarnan-KaSing ikilisinin kariyeri rakiplerine kıyasla çok daha iyi ancak ikili takımlarının galip gelmesini sağlayamadı. İlk maçı kazanan mouse ikincisini kaybetse de son maçta hata yapmadı ve EU Masters 2019 yarı finaline yükseldi.

Diğer eşleşme biraz daha tek taraflı geçti. Eski Bursaspor Esports oyuncusu Milica’nın takımı Vodafone Giants, Rogue Esports Club’a şans tanımadı ve seriden 2-0 galip ayrıldı. Vodafone Giants turnuvaya direkt olarak katılım sağladı ve grubunu lider tamamlayarak çeyrek finale yükseldi.

Diğer çeyrek final karşılaşmaları BIG-Team LDLC ve devils.one-Fnatic Rising arasında oynanacak. İlk eşleşmenin galibi mouesports karşısına çıkacak, Fnatic Rising-devils.one galibi ise Vodafone Giants’ın karşısına çıkacak. Bakalım eşleşmeler nasıl şekillenecek?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir