League of Legends

EU Masters’da ilk finalist Misfits Premier oldu

Misfits Gaming

Yarı finalde MAD Lions’ı rahat bir şekilde 2-0 ile geçen Misfits Premier turnuvanın ilk finalisti oldu.

LEC ekibi Misfits’in akademi takımı olan Misfits Premier bu sezon EU Masters’da başarılı bir performans sergiledi. Fransa Ligi’ni LDLC’nin arkasında ikinci sırada bitiren ekip EU Masters’a ön elemelerden başladı. Ön elemelerde oynadığı 6 maçın 4’ünü kazanan Misfits Premier, EU Masters gruplarına kalma hakkı kazandı. Grupları da Fnatic Rising’in altında ikinci sırada bitiren ekip çeyrek finalde BIG’i 2-1 ile geçmeyi başardı. Yarı finalde MAD Lions’a karşı rahat bir galibiyet alan ekip turnuvanın ilk finalisti oldu.

MAD Lions üst koridoru Yoppa’nın vize sorunları nedeniyle yarı finale katılamamış olması takım adına seri genelinde büyük sorun oluşturdu. Yoppa yerine üst koridorda mücadele eden yedek ormancı Palens elinden geleni yapsa da takımına pek yararlı olamadı.

1. Maç

MAD Lions koridor değişikliğiyle başladığı mücadelede rakibinin kafasını karıştırıp erken bir üstünlük yakalamak istedi. Ekip bu taktikle ilk kanı almayı başarsa da ejder savaşından 3 skor çıkarmayı başaran Misfits Premier erken oyunda önemli bir üstünlük yakaladı. Neon’un elindeki Caitlyn’in aldığı 2 skor MAD Lions adına bir hayli kötü bir haber oldu. Orta koridorda ise geleceği parlak oyunculardan LIDER muazzam bir Irelia performansı sergiledi. Caitlyn’in etrafında oynamaya devam eden Misfits Premier ilk maçı rahat bir şekilde kazanmayı başardı.

2. Maç

MAD Lions yine iyi bir başlangıç yapıp ilk kanı almayı başarsa da Misfits Premier doğru hamlelerle maçı kendi lehine çevirdi. Savaşlara çok daha iyi kapanan Misfits ejder kontrolünü de rakibine bırakmadı. Obsess ve LIDER ikilisi orta oyunu domine etti. MAD, alt koridora yaptığı yatırımla oyuna tutunmaya çalışsa da MSF her pozisyonda bir adım öndeydi. LIDER, orta koridordan aldığı plaka altınlarıyla birlikte durdurulamaz bir hale geldi. Hızlı bir galibiyet alan MSF 24 dakikanın ardından seride durumu 2-0’a getirip finale yükselmeyi başardı.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.