Evil Geniuses, Goldenglue'yu bünyesine kattı League of Legends League of Legends Haberleri

Evil Geniuses, Goldenglue’yu bünyesine kattı

Riot kontrat veri tabanına göre LCS takımlarından Evil Geniuses, geçtiğimiz mevsimi Golden Guardians’ta tamamlayan Goldenglue’yu transfet etti.

Kuzey Amerika bölgesinden yeni bir transfer haberi geldi. LCS ekiplerinden Evil Geniuses henüz resmi bir açıklama yapmamış olsa bile Riot kontrat veri tabanına göre orta koridoruna Goldenglue’yu transfer etti. Veri tabanındaki bilgilere göre orta koridor oyuncusu ile 22 Temmuz’da bitecek, kısa süreli bir sözleşme imzalandı.

Greyson Gregory “Goldenglue” Glimer, 2020 sezonuna Golden Guardians bünyesinde başladı. Ülkemizden Can “Closer” Çelik’i de bulunduran kadrosu ile diğer takımlara nazaran başarı şansı daha düşük görülüyordu Golden Guardians’ın. Hatta birçok taraftar, takımı ligin son sırasına koymuştu bile. Golden Guardians ise mevsimi altıncı sırada bitirerek beklentilerin üzerinde bir mevsim geçirdi.

Yaz Mevsimi’ne başladığımızda ise takım, Goldenglue’yu akademiye çekerek Damonte’yi orta koridora getirdi. Bu kararın ardından Goldenglue, takımdan ayrıldı.

Evil Geniuses ise 2020 sezonuna oldukça iyi başladı. Kumo, Svenskeren, Jiizukei Bang ve Zeyzal’dan oluşan kadrosu ile Kış Mevsimi lig aşamasını ikinci sırada tamamladı. Playofflarda mücadele etme fırsatı yakalayan takım yarı finalde FlyQuest’e 3-1 yenilerek kupa yolundan elendi.

Takımın bu mevsimdeki gidişatı ise halen daha kötü olmamasına rağmen bir önceki mevsim kadar da iyi değil. Şu anda 5 galibiyet ve 5 mağlubiyeti bulunan takım, Counter Logic Gaming ve FlyQuest ile birlikte dördüncülüğü paylaşıyor.

Tanınan espor muhabiri Jacob Wolf’un açıklamalarına göre Goldenglue, bu hafta sonu oynanacak Team Liquid ve Cloud9 karşılaşmalarında forma giyecek.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir