League of Legends

Evil Geniuses LCS’te adını yarı finale yazdıran ilk ekip oldu

Kuzey Amerika ekiplerinden Evil Geniuses, FlyQuest’i mağlup ederek adını yarı finale yazdıran ilk ekip oldu.

Kuzey Amerika ligi LCS’in lig aşamasının sonuna geldik. Play-off maçları oynanmaya başlanan ligde ilk karşılaşma Evil Geniuses ile FlyQuest karşısında oldu. Ligi 2. sırada kapatan ekip, 4. sıradaki FlyQuest’i 3-1 yendi.

Ligin ilk play-off maçında kadrolar şu şekildeydi:

EG: Kumo, Svenskeren, Jiizuke, Bang, Zeyzal     FLY: V1per, Santorin, PowerOfEvil, WildTurtle, IgNar

Maçlar

1. Maç 

5. dakikada FLY’ın üst koridoru V1per’ın alt koridora attığı Işınlan ile alt koridorda 4 kişi olan ekip, WildTurtle’ın Zeyzal’ı öldürmesiyle ilk kanı dökmeyi başardı. Akabinde 7. dakikada da Alev Ejderini katleden ekip karşılaşmaya ciddi bir üstünlükle başladı. 21. dakikada Baron girişiminde bulunan FlyQuest, Evil Geniuses’ın maçta öne geçmesine neden oldu. Baron çukurunda 4 FLY oyuncusunu öldüren ve karşılığında sadece 1 kişi kaybeden EG ekibi, Baron ve üstüne Okyanus Ejderini de alarak 2 bin altın civarı öne geçti ve ciddi bir üstünlük elde etti. 28. dakikada orta koridorda yaptıkları hızlı bir takım savaşıyla 4 kişiyi öldüren ve hiçbir takım arkadaşını kaybetmeyen EG, maçı 29. dakikada 11-5’lik skorla kazandı.

2. Maç 

9. dakikaya kadar gayet sakin geçen maç, Evil Geniuses’ın Alamet girişiminde bulunmasıyla bir anda patladı. Art ardına Işınlan’lar kullanıldıktan sonra yapılan takım savaşında FlyQuest 5-3 öne geçti ve üstüne de Alamet’i katletti. Buna karşılık olarak EG ekibi ilk ejder Bulut Ejderi’ni aldı. 19. dakikada 2. ejderi de alan EG’nin dakika itibariyle bin 400 altınlık üstünlüğe sahipti. 24. dakikada Okyanus Ejderi’nin hemen doğmasıyla birlikte bir takım savaşı daha gerçekleşti. Evil Geniuses hiçbir oyuncusunu kaybetmeden 4 FLY oyuncusunu katletti ve 3. ejderi de hanelerine yazdırdı. Ejderi almalarının hemen ardından da çok rahat bir Baron alan ekip, çok büyük bir üstünlüğe sahip oldu. Baron baskısıyla teker teker kuleleri indiren EG, 27. dakikada 13-8’lik skorla seride 2-0 öne geçti.

3.Maç

Maçın 9. dakikasında Alamet alan FLY, bu maçta diğer maçlara göre daha kötü bir erken oyun geçiren EG ile karşı karşıyaydılar. FLY yapılan bireysel hatalar sonucu çok çabuk 2-0 öne geçti. 21. dakikada 4-2 skorla 2 bin altın üstünlüğüne sahip olan FLY, 23. dakikada Ejder çukurunun önünde istedikleri takım savaşını yaptı ve 3 rakip oyuncuyu indirip Baron’a başladı. 33. dakikada da oyunun ilk Katliam’ını gerçekleştiren ekip maçta dizginleri eline aldı. Bunun üstüne yaptıkları 2. Katliam ile de birlikte 39. dakikada 18-7’lik skorla maçı bitiren FlyQuest, serideki ilk galibiyetini aldı.

4.Maç

Diğer maçlardan çok daha hızlı ilk kanın döküldüğü maçta 3.dakikada alt koridorda yapılan takım savaşıyla EG 1-0 öne geçti. 7. dakikada alt koridorda yine 5 kişi toplanan EG, Jiizuke’nin Taliyah ultisi ile güzel bir kuşatma yaptı ve 2 öldürme üstüne ilk kuleyi de düşürdüler. Bunun da üstüne ilk ejderi alan EG maçta tempoyu arkasına çok erken aldı. Uzun bir süre başa baş takım savaşlarının yapıldığı maçın ilk kırılma noktası 24. dakikada orta koridorda yapılan takım savaşıydı. 3 kişiyi öldüren EG, oyundaki ilk Baron’u almayı başardı. Baron bitene kadar tüm EG oyuncuları ağır bir kuşatma yaptı ve 30. dakikada alınan kule sayısı 8’e 2 oldu. EG 31. dakikada FLY’ın 3. dağ ejderini almasının hemen ardından Baron’a başladı. Ekip Baron’u almasına rağmen hemen ardından yaşanan takım savaşında 3 oyuncusunu kaybetti. Bunun ardından 36. dakikada FLY Dağ Ruhu’nu ele geçirdi. 37. dakikada çok heyecanlı bir takım savaşı sonrasında EG 4 kişi öldürmesine rağmen 4 oyuncusunu da kaybetti.  39. dakikada Jiizuke’nin Taliyah ultisiyle yaptığı “backdoor” denemesi kısmen başarısız olsa da hemen onun ölmesinin ardından yaşanan takım savaşını EG kazandı.

Çok başa baş ve heyecanlı geçen maçta skor tablosu 18-15’di ve bu maçı da kazanarak EG serileri 3-1 kazandı ve adını yarı finale yazdırdı. EG’nin FlyQuest’i yenmesiyle birlikte Kuzey Amerika’daki temsilcimiz Closer’ın takımı Golden Guardians’ın play-off’larda FlyQuest’le karşılaşacağı belli oldu.

Kuzey Amerika liginin play-off maçları devam ediyor. NA LCS’in resmî Twitch hesabından maçları izleyebilirsiniz. Gelecek maç 23:00’da 100 Thieves ve Cloud9 arasında gerçekleşecek.

Hobileri müzik dinlemek ve espor olan sıradan birisi \m/.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir