League of Legends League of Legends Haberleri

Excel Esports, Mickey ile yollarını ayırdı

LEC 2020 Bahar Mevsimi’ni yedinci sırada bitiren Excel Esports, Koreli orta koridor oyuncusu Mickey ile yollarını ayırdığını duyurdu.

Dünya çapındaki espor arenalarında lig aşamasının bitmesi ile takımlardan ayrılmalar başladı. Bunun ilk örneklerinden birisi Excel Esports’un, Koreli orta koridoru Mickey ile yollarından ayırması oldu.

Mevsimi 7 galibiyet, 11 mağlubiyet ile yedinci sırada bitiren Excel Esport, playoff aşamasına kalmayı başaramamıştı. Geçtiğimiz mevsim ligi sonuncu sırada bitirdiklerini düşünürsek takımın ibresi yukarıya dönük gözüküyor fakat yine de alınan sonuç kendileri için üzücü.

Takımın koçu olan Youngbuck da böyle düşünüyor ki Excel Esports’un Twitter hesabından şöyle bir yazı paylaştı:
  “LEC takımımızın 2020 Bahar Mevsimi’ni yedinci sırada bitirmesi geçen seneye göre bir gelişme sayılsa da playofflara kalma hedefimiz için yeterli olmadı. Bu yüzden durumu içten bir şekilde inceledik ve 2020 Yaz Mevsimi hedeflerimize ulaşmamız için değişimin gerekli olduğunu gördük. Buna göre önümüzdeki Yaz Mevsimi için üst ve orta koridor pozisyonlarında değişiklik yapmaya karar verdik. Gelecekte bununla ilgili başka bilgiler de paylaşacağız.”

Yazıdan anlayabileceğini üzere takım, iki Koreli oyuncusu Mickey ve Expect ile yollarını ayırma kararı aldı. Şu anda ayrılan oyuncular yerine kimlerin geleceği veya iki Koreli oyuncunun kariyerlerine nerede devam edecekleri belirsiz.

Birçok izleyiciye göre Mickey, takımdaki en iyi oyuncuydu. Yine de ormancıları Caedrel ile olan uyumsuzluğu, takımı bu kararı almaya itmiş olabilir.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir