League of Legends League of Legends Haberleri

Exorant, SuperMassive’ten ayrıldı

Kış Mevsimi’nde SuperMassive’in başına geçen Exorant, sosyal medya üzerinden yaptığı bir açıklama ile takımdan ayrıldığını duyurdu. Ekibin yeni koçunun kim olacağı hakkında henüz bir bilgi bulunmuyor.

KMF 2017 Şampiyonu, Yaz Mevsimi öncesi köklü değişikliklere gidiyor. Kurulduğundan bu yana ekipte yer alan Dumbledoge’un ayrılmasının ardından koç Exorant da SUP’tan ayrıldığını açıkladı. Sezon başında takımın başına geçen koç, SUP ile harika bir mevsim geçirmişti. Takım, çıktığı karşılaşmalarda sadece dört maç kaybederken, Türkiye Şampiyonluk Ligi’ni de normal sezonda lider bitirdi. Yarı Final’de 1907 Fenerbahçe Espor’u 3-1 ile geçen takım, Final’de ise Oyunfor.Crew’u nefes kesen bir seri ile devirdi ve KMF kupasını kaldırdı.

TŞL Şampiyonu olarak MSI 2017’ye katılma hakkı kazanan SUP, Ön Eleme aşamasında A grubunda mücadele etti. Grubunu domine eden ve birinci olarak İkinci Tur’a kalan SUP, burada öncelikle Flash Wolves ile karşılaştı. Ekip ne yazık ki FW karşısında bir varlık göstermedi ve kaybedenler maçında Gigabyte Marines ile karşılaştı. Burada herkes SuperMassive’i favori olarak göstermesine rağmen SUP, GAM karşısında zayıf bir oyun sergiledi ve seriyi 3-1 kaybetti. Oyununu Vadi’ye yansıtamadığından ötürü eleştirilen takım, yasaklama ekranında da büyük hatalar yapmıştı. Koçun bu noktada hatalı olduğunu düşünenlerin sayısı az olmasa da Exorant’ın SUP’un Şampiyonluk Ligi’ni domine ettiği mevsimde başarıda payı büyük. Yine de ekibin güvenli tercihler yerine GAM karşısında sürpriz seçimler yapması ve farklı strateji izlemesi, takımın turnuvadan elenmesine neden oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir