fabFabulous, Beşiktaş Espor'a transfer oldu League of Legends League of Legends Haberleri

fabFabulous, Beşiktaş Espor’a transfer oldu

Ülkemizin en tecrübeli üst koridorlarından Asım Cihat “fabFabulous” Karakaya, Beşiktaş Espor’un bünyesine katıldı.

Ligin yarısını geride bırakmamızın ardından takımlar, kadrolarında değişiklikler yapmaya başladı bile. Bu değişikliklerden en ilgi çekicilerinden birisi şüphesiz, Beşiktaş Espor’un, kadrosuna kattığı fabFabulous transferi oldu.

Ünlü üst koridor oyuncusu için 2020 sezonu pek iyi başlamamıştı. Sponsorluk anlaşmazlıkları nedeniyle düşük ücretli bir kadro kuran Royal Youth’da başladığı Kış Mevsimi’ne yine aynı takımın bünyesinde devam etmişti. Mevsime HolyPhoenix, Japone ve iki tecrübesiz oyuncu ile başlayan Royal Youth, haftalar ilerledikçe HolyPhoenix ve Japone’nin takımdan ayrılışı ile sarsılmıştı. Yerlerine gelen Jeyrus ve SIKINTI321’un da tecrübesiz oyuncular olması nedeniyle takımda belli bir tecrübesi bulunan sadece fabFabulous kalmıştı.

Beşiktaş Espor da 2020’ye başarılı başlayan takımlar arasında değildi. 2020 Kış Mevsimi’ni Royal Youth’un bir üstünde, yedinci sırada bitiren takım playofflarda mücadele etme şansı yakalayamamıştı. Yaz Mevsimi için ise Novachrono, Elramir, stillnumb, Rate ve Efias’dan oluşan bir kadro kuran organizasyon, güç sıralamalarında oldukça aşağı sıralarda yer alıyordu.

Yine de takım, beklenenden fazlasını ortaya koyarak bizleri şaşırtmayı başardı. Ligin ilk 3 haftasını namağlup olarak bitiren Beşiktaş, liderlik koltuğuna tek başına oturmuştu. Sonraki iki haftada üst üste gelen 4 mağlubiyet, takımın ivmesini ciddi bir şekilde bozsa da halen daha göz korkutucu bir oyun sergileme fırsatlarının olduklarını söyleyebiliriz.

Böylece önceden duyurduğumuz fabFabulous transferi doğrulanmış oldu. Takımın şu anki üst koridoru Novachrono’nun geleceği için ise henüz bir açıklama yapılmadı.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir