League of Legends League of Legends Haberleri

Faker, Asya’da 30 Yaş Altı 30 listesine girdi

Tarihin en iyi League of Legends oyuncularından Faker, Forbes’in Asya’da düzenlediği 30 Yaş Altı 30 listesine girmeyi başardı.

Forbes, düzenlediği listede Asya kıtasındaki 30 yaşın altında bulunan 30 önemli insanı derledi. Aralarında K-pop grubu Blackpink, CL ve Naomi Osaka gibi önemli kişilerin bulunduğu listede Faker da kendine yer buldu. Kariyerinin başından beri zaman zaman inişleri çıkışları olsa da gelmiş geçmiş en iyi oyunculardan biri olan isim dünya üzerinde tanınıyor. Espor özellikle Asya’da çok popüler. Sektörün ana vatanından gelen Faker bölgesinde büyük bir üne sahip.

Bu listeye girmek aslında bir bakıma bölgenin en ünlü isimlerinden biri olmak demek oluyor. Bu da bir bakıma esporun Asya’daki yerinin bir göstergesi. Tenis, futbol ve atletizm gibi geleneksel sporcuların çoğunlukta olduğu listeye bir esporunun girebilmesi yankı uyandıracak bir başarı.

Kariyerinde sadece SK Telecom forması giyen orta koridor takımıyla birlikte 3 Worlds şampiyonluğu elde etti. LCK ve MSİ şampiyonlukları da bulunan oyuncu gelmiş geçmiş en başarılı esporcular arasında yer alıyor.

2013 yılından beri sahnede olan oyuncunun en büyük özelliği herkes tarafından en iyi olarak gösterilmese bile çok büyük bir kitlenin saygı duyduğu biri olması. Bu özelliği kendisini buralara kadar getiren önemli farktörlerden biri olabilir. Başarılı kariyerinde hayır organizasyonlarına da yer veren Faker örnek bir oyuncu. Orta koridorun daha önce düzenlediği bir hayır etkinliği ile ilgili habere buradan ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir