League of Legends League of Legends Haberleri

Faker: Hafızam kötüdür ama Ambition’ı 1v1’de öldürdüğüm maçı hatırlıyorum

Çalkantılı bir sezon geçiren Faker, BBQ maçı sonrası Inven Global’e verdiği röportajda önemli açıklamalarda bulundu. 

Son zamanlarda akıllarda soru işareti yaratan performanslar sergilemesine rağmen Faker hala dünyanın en iyi League of Legends oyuncusu. Sadece mekanik olarak değil, takım oyuncusu olarak da dünyanın en iyisi olan oyuncu, BBQ maçı sonrası bir röportaj verdi. Röportajda takımın şu anki performansı ve takım içi dinamikler sorulurken, “5 yıllık kariyerinde hatırladığın bir maç ya da an var mı?” sorusuna ise oyuncu “Hafızam kötüdür ama Ambition’ı 1v1’de öldürdüğüm maçı hatırlıyorum.” cevabını verdi.

Tam olarak bundan beş yıl önce profesyonel sahneye adım atan Faker, 2013’teki ilk maçında KT’ye karşı oynamıştı. Tekli dereceli karşılaşmalardan ne kadar yetenekli olduğu bilinen oyuncu, ilk maçında o zamanlar dünyanın en iyi orta koridor oyuncusu olarak gösterilen Ambition’a karşı Vadi’ye inmişti. SKT o maçı ezici bir üstünlükle almış, Faker ise çaylak olarak başladığı maçı yıldız olarak tamamlamıştı.

Yıldız orta koridorun böyle bir anı unutamaması ise çok doğal. Her şeyin başladığı karşılaşmada mükemmel bir oyun ortaya koyan ve dünyanın en iyi takımını çaylak bir takım ile yenen başarılı oyuncu o yıl hem LCK hem de Worlds şampiyonluğu yaşamıştı.

Kötü bir başlangıç yapan SKT ise Faker’ın önderliğinde yavaş yavaş toparlanmaya başlıyor. Ekibin mevsim finallerinde nasıl bir performans sergileyeceği hala büyük bir merak konusu olsa da SKT’nin serilerde bambaşka bir kimliğe büründüğünü unutmamak gerekiyor.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir