League of Legends

Faker: Kore’yi uluslararası arenada temsil etmek LCK şampiyonluğundan daha önemli.

flickr.com/lolesports

22 Nisan Cumartesi günü LCK 2017 Bahar Mevsimi Finali’nde KT Rolster’ı 3-0 ile geçen SK Telecom T1’in yıldız oyuncusu Faker, maç sonrası açıklamalarda bulunarak performansından memnun olduğunu, fakat şu an artık Kore’yi MSI’da temsil etmeye odaklandığını belirtti. 

Kore espor sahnesi tam anlamıyla altın günlerini yaşıyor. League of Legends’ta uluslararası turnuvaların hemen hemen hepsinde final oynayan bölge, bu hafta başlayacak MSI 2017’nin de favorisi. 2017 Bahar Mevsimi’ne performans olarak Worlds oyunundan alt seviyede başlayan SK Telecom T1, koleksiyonuna bir tane daha LCK şampiyonluğu ekledi. Sezon başında kurulan “rüya takım” KT Rolster’ı 3-0 ile geçen takımda Faker’ın performansı bir kez daha izleyenleri hayran bıraktı.

Bu seri sonrasında bir röportaj veren Faker, LCK şampiyonluğunun anlamının büyük olduğunu, fakat Kore’yi uluslararası turnuvalarda temsil etmenin daha büyük bir öneme sahip olduğunu söyledi. Finallere çalıştığı gibi sıkı bir şekilde MSI’a da çalışacağını söyleyen oyuncu, kendisini destekleyenlere de teşekkür etti.

Şu ana kadar birçok LCK şampiyonuğunun yanı sıra üç kez Dünya Şampiyonu, bir kez de MSI şampiyonluğu yaşayan Faker’ın hala hırslı bir şekilde uluslararası başarıya aç olması takdire şayan. Öte yandan Kore’nin kendisini hiçbir şekilde kanıtlamasına da gerek olmadığını belirtmek gerekiyor. Henüz Batı’da espor terimi oturmamışken televizyonlarda Starcraft turnuvası gösteren ülke, gerçekten de sektörün en başarılı ülkesi konumunda. Bunca başarıya ve şampiyonluğa rağmen Faker’ın gözünü zirveden bir an olsun ayırmaması ise oyuncunun profesyonelliğinin harika bir göstergesi.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.