Faker, LCK'de en fazla forma giyen isim oldu League of Legends League of Legends Haberleri

Faker, LCK’de en fazla forma giyen isim oldu

League of Legends’ın en büyük yıldızı Faker, bugün oynadığı Griffin maçı ile birlikte LCK’de en fazla maç oynayan isim oldu.

Her League of Legends oyuncusunun bildiği yegane isim olan Faker, bugün unvanlarının arasına bir yenisini daha ekledi. Griffin ile çıktığı karşılaşma ile LCK’de 455’inci maçına çıkan orta koridor oyuncusu, böylece LCK’de en fazla maça çıkan oyuncu oldu.

Kendinden önce bu rekorun sahibi, eski KT Roslter oyuncusu Score’du. Kendisi, ligin ismi henüz Champions 2012 iken sahnedeydi. Faker ise ilk kez, Dünya şampiyonluğunu kazandığı 2013 senesinde profesyonel sahneye çıktı.

Geçtiğimiz sene emekliliğini duyurduğunda Score’un yaşı 27’ydi. Faker ise henüz 23 yaşında ve sözleşmesine göre, kendisini en az 3 sene daha profesyonel arenada göreceğiz. Eski League of Legends efsanesinden aldığı unvanı dahada ileriye bir seviyeye ulaştıracak gibi gözüküyor.

Faker’ın, en çok forma giyen oyuncu unvanından fazlasını taşıdığını biliyoruz. Kendisi, LCK’de 1,000 öldürmeye ulaşan ilk oyuncu unvanını 2016 yılında kazandı. Geçtiğimiz ayda ise bu sayıyı 2,000’e çıkardı.

Faker’ın da orta koridorunda oynadığı T1, şu anda LCK’de birincilik koltuğuna oturmak için mücadele ediyor. Geçtiğimiz günlerde Gen.G’nin galibiyet serisine son vermiş ve ligin tepesinde hemen yanlarına yerleşmişlerdi. Bugün oynadıkları Griffin karşılaşmasını 1-0 geriden gelerek 2-1 kazandılar ve zirve iddialarını korudular. Playofflardaki yerlerini garanti altına almış olsalar da lig birinciliğine giden yolda önlerinde hala engeller var.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir