League of Legends

Farfetch, Galatasaray Esports’a transfer oldu

Riot Games

Son olarak Beşiktaş Esports forması giyen destek Farfetch, gelecek mevsim için Galatasaray Esports’la anlaştı.

Geçtiğimiz mevsim normal sezonu 5. sırada bitiren Galatasaray Esports playoff oynama hakkı kazandı. Çeyrek finalde Aurora’yı mağlup eden ekip yarı finale yükseldi ancak bu turda kazanan 3-0 ile 1907 Fenerbahçe oldu. Mevsim başında kadrosunu neredeyse tamamen değiştiren ekip üst koridora Ragner, ormana BalKhan, orta koridora GBM transferlerini yaptı. Takımın destek transferi ise adeta bir yılan hikayesine döndü. Bugün yapılan açıklamaya göre takımın yeni desteği Farfetch oldu.

Farfetch, 2017 yılında başladığı profesyonel oyunculuk kariyerinde ilk olarak Team Vulture forması giydi. Yükselme Ligi’nde mücadele eden ekip Şampiyonluk Ligi’ne çıkamadı. Ardından bir başka Yükselme Ligi ekibi P3P’e transfer olan oyuncu takımıyla şampiyon olarak bir üst lige çıkma hakkı kazandı. Farfetch’in bir sonraki durağı ise Royal Bandits oldu. Takım vasat bir performansla çıktığı 10 maçta galibiyet alamadı. Dark Passage’la anlaşan oyuncunun VFŞL kariyeri bu şekilde başlamış oldu. Destek oyuncusunun VFŞL’deki bir soraki durağı Team Aurora oldu.

Farfetch, Avrupa Şampiyonu olan BAU Esports’un da bir parçasıydı. Geçtiğimiz mevsimin başında Royal Youth Akademi’ye transfer olan oyuncu kısa bir sürenin ardından Beşiktaş Esports’la anlaşmıştı. Galatasaray Esports’un gündeminde Dumbledoge ve Zergsting gibi isimler vardı. Destek arayışlarını sürdüren ekibin imza attırdığı oyuncu ise Farfetch oldu.

Galatasaray Esports’un Yaz Mevsimi’nde mücadele edeceği kadro şöyle şekillendi: Ragner, BalKhan, GBM, Madness ve Farfetch. Bakalım takımın gelecek mevsim göstereceği performans nasıl olacak?

Yorum yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.