Fenfen, LPL takımlarından eStar'a transfer oldu League of Legends League of Legends Haberleri

Fenfen, LPL takımlarından eStar’a transfer oldu

Geçtiğimiz mevsimi LGD Gaming’in bünyesinde tamamlayan Huang “Fenfen” Chen, LPL takımlarından eStar’a transfer oldu.

Yaz Mevsimi başlamasına günler kala takımlar, kadrolarındaki son düzenlemelerini gerçekleştirmeye devam ediyor. Bu düzenlemelerden birisi, LPL’deki ani yükselişi ile gözleri üstlerine çekmeyi başaran takım eStar’dan geldi. Takım, LGD Gaming’in yedek orta koridor oyuncusu Huang “Fenfen” Chen’i bünyesine kattığını duyurdu.

Geçtiğimiz mevsimin varlığı ile yokluğu Fenfen için neredeyse farksızdı. Mevsimi LGD Gaming’in yedek oyuncusu olarak geçiren orta koridor, lig aşaması boyunca sadece 5 kez forma giyme şansı buldu. Çıktığı maçların ikisinde galibiyet yüzü görürken geri kalan 3 maçtan mağlubiyet ile ayrıldı. Ayrıca çıktığı maçların 3 tanesinde orta koridorda değil üst koridorda oynadı.

LGD Gaming için konuşmak gerekirse 2020 Bahar Mevsimi muhtemelen kurulduklarından beri geçirdikleri en kötü mevsimlerden birisiydi. Lig aşamasını 5 galibiyet, 11 mağlubiyet ile on beşinci sırada bitiren takım playoff aşamasına kalamadı.

eStar ise profesyonel arenadaki ilk mevsimi olmasına rağmen meraklı gözleri üzerinde toplamayı başardı. Ligin başlarında önüne çıkan herkesi ezerek liderlik koltuğuna oturan takım bir süre sonra ivmesini kaybetmeye başladı. Lig aşamasını 11 galibiyet, 5 mağlubiyet ile beşinci sırada tamamladıktan sonra playofflarda Team WE’ye 3-1 yenilerek daha ilk turdan şampiyonluk hayallerine veda etti.

Çin’in Griffin’i olarak adlandırılan eStar genel olarak çaylak ağırlıklı bir takım kurmuştu. Bahar Mevsimi’nde orta koridorlarını emanet ettikleri Cryin, RNG’ye transfer olduktan sonra kendilerine yeni bir oyuncu aramak zorunda kaldılar. Böylece 2020 Yaz Mevsimi için Fenfen ile anlaşma sağladılar.

Çin ligi LPL, 5 Haziran’da başlayacak.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir