League of Legends League of Legends Haberleri

Flamengo eSports, CBLOL Split 2 şampiyonu oldu

CBLOL Split 2 Finali’nde INTZ ile karşılaşan Flamengo eSports, 2-1 geriden geldiği seride rakibini 3-2 ile geçerek Worlds’e katılma hakkı kazandı.

Bilindiği üzere Brezilya ve Türkiye arasında büyük bir çekişme var. Son zamanlarda bu çekişme tek taraflı olarak bizim lehimize dönmüş durumda ancak CBLOL ekipleri de her geçen gün gelişmeye devam ediyor. Bu mevsim normal sezonu ilk sırada tamamlayan Flamengo eSports ve 3. sırada tamamlayan INTZ finalde kozlarını paylaştı. INTZ 2-1 öne geçse de geriden gelen Flamengo seriyi 3-2 kazanmayı başardı. Takım bu sayede CBLOL’ün Worlds temsilcisi olma hakkını kazandı. FLE, Worlds 2019’a Ön Eleme turundan başlayacak.

1. Maç

Goku orta koridorda Rumble seçiminde bulundu. Flamengo eSports alt koridora erken oyunda önemli bir baskı kurdu ve takım bu sayede haritanın alt tarafını kazanmayı başardı. Ormancılar erken oyunda baskınlar denedi ancak bir süre bir şey çıkmadı. İlk kan 12. dakikada Goku’ya gitti. Ejder savaşını kazanan INTZ 3 skor alarak altında öne geçti. İki Alev Ejderi alan INTZ yapılan savaşları kazandı ve maç bir anda koptu. Hata yapmayan ekip ilk mücadeleyi 32 dakikada sonlandırdı ve seriye 1-0 önde başladı.

2. Maç

Bu sefer alt koridorda baskıyı kuran INTZ ikilisi oldu. Kazanan eşleşme oynayan Micao ve RedBert alt koridoru kazanmaya oynadı. Bunu iyi değerlendiren Shrimp koridora yaptığı baskınla ilk kanı takımına kazandırdı ve INTZ’in alt koridordaki baskısı biraz da olsa azaldı. Erken ve orta oyun kafa kafaya geçti. Fazla savaş olmadı ve takımlar minyon biçmeye odaklandı. Ardından Flamengo eSports Baron’u almayı başardı ve altında öne geçti. Son savaşı da kazanan ekip mücadeleyi 36 dakikada kapattı ve seride durum 1-1’e geldi.

3. Maç

Goku bire birde çok iyi oynayarak ilk kanı almayı başardı. Shini harika bir baskınla Goku’yu katletti ve Envy yeniden maça döndü. INTZ makro oyunu daha iyi oynadı. Harita hareketleri ve takım savaşlarında rakibinden bir adım önde olan ekip aradaki farkı açtı ve ejderleri topladı. Bir yerden sonra maç koptu ve Flamengo’nun artık geri dönemeyeceği kesinleşti. 31 dakika süren mücadelenin ardından INTZ serie 2-1 öne geçti.

4. Maç

Micao alt koridorda Heimerdinger seçiminde bulundu. Oyun adeta kanlı başladı. Shini agresif bir oyunla karşı ormana girdi ancak ilk kanı rakibine verdi. INTZ dönüş skorunu alsa da pozisyondan 2 skor çıkaran Flamengo önemli bir üstünlük yakaladı. İki skor da Robo’ya gitti. Koridorda Tay’ı bire bir katleden oyuncunun elindeki Irelia çok güçlü bir hale geldi. Flamengo bu Irelia’yı efektif olarak kullanma konusunda bazı sıkıntılar çekse de geç oyunda durdurulamaz bir hale gelen Robotlaştırdık maçı takımına hediye etti. 28 dakika süren mücadelenin ardından seri 5. maça uzadı.

5. Maç

Flamengo yine Irelia’yı karşı tarafa vermedi ve Robo’nun ellerine bıraktı. Robo yine bire birde skor almayı başardı ve ilk kanı hanesine yazdırdı. Zaten minyon farkı da henüz 8. dakikada 20 civarına gelmişti. Takımlar hata yapmaktan çekindi. Şampiyonluk maçı olması iki takımın da erken oyunda fazla hamle yapmamasına sebebiyet verdi. Eşitlik uzun bir süre bozulmadı ve 22. dakikaya kadar maçta sadece 2 skor vardı. Ardından orta koridordaki savaşı Robo’nun harika oyunuyla kazanan Flamengo eSports harita kontrolünü eline aldı ve bir daha bırakmadı. Takım mücadeleyi 26 dakikada kazandı ve şampiyonluk olmayı başardı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir