League of Legends League of Legends Haberleri

Flash Wolves, LMS şampiyonu oldu

Finalde MAD Team’i 3-0 ile geçen Flash Wolves, bir kez daha LMS şampiyonu olup MSI biletini kaptı.

Bu mevsim LMS finalinde normal sezonu lider bitiren MAD Team ve ikinci Flash Wolves karşı karşıya geldi. Ligde oynanan iki maçı da kazanan taraf MAD oldu. Playofflarda ise format gereği lider MAD direkt olarak finalden başladı. Lig ikincisi FW ise yarı finalde AHQ’yu 3-2 ile geçerek finalde MAD’in karşısına çıktı. Çok daha çekişmeli geçmesi beklenen seride harika oynayan Flash Wolves rakibinin işini üç maçta bitirerek şampiyon olmayı başardı.

1. Maç

Serinin ilk maçı çok sakin başladı. İki takım da uzun süre küçük savaşların dışında bir hamle yapmadı. Mücadelenin ilk kanı 20. dakikada MAD Team tarafından geldi. Harika bir pusu kuran ekip rakip alt koridor ikilisini üst koridorda katletmeyi başardı. Flash Wolves tarafında Bugi bulduğu her boşlukta bir ejder katletmeyi başardı ve geç oyun için takımına bir hayli avantaj sağladı. MAD’in önemli bir posizyonda yaptığı hatayı iyi değerlendiren FW, Baron alarak mücadelede üstünlüğünü kabul ettirdi ve 33 dakikada ilk maçı bitirmeyi başardı.

2. Maç

İkinci maçta ise takımlar ilk maça kıyasla bir tık agresif oynadı ve erken oyunda yapılan savaşı kazanan Flash Wolves koridorlarda önemli bir üstünlük yakaladı. Rakip ormanda görüşü çok iyi alan FW, MAD ormancısı Kongyue’yi yakalayarak yavaş yavaş oyundan düşürdü. Takım savaşlarını da iyi oynayan FW maçı kazandı ve seride durumu 2-0’a getirdi.

3. Maç

Seride son maç inanılmaz savaşlarla başladı. Henüz 7. dakikada üst koridorda beşe beş savaşan ekipler ilk iki maça kıyasla çok daha agresif oynadı. İki takım da zaman zaman önemli hatalar yaptı. Flash Wolves tarafı rakibinin yaptığı hataları harika bir şekilde lehine çevirdi ve maçta ezici bir üstünlük yakaladı. Normal sezondaki oyunundan çok daha iyi bir görüntü veren ekip maçı kolayca kazanıp şampiyonluğunu ilan etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir