League of Legends League of Legends Haberleri

Flash Wolves’ta Maple, SwordArt ve Moojin takımdan ayrıldı, MMD emekli oldu

Son üç Worlds turnuvasında gruptan çıkmayı başaramayan Flash Wolves’ta 2019 sezonunda dramatik değişiklikler olacak. Uzun bir süredir takımda yer alan MMD emekli olurken Maple, SwordArt ve Moojin takımdan ayrıldı.

LMS’in başarısında her zaman için büyük bir rol oynayan Flash Wolves, son yıllarda ciddi bir düşüş yaşıyor. Her yıl turnuvada “underdog” olarak görülmesine rağmen sürpriz oyunlar ortaya koyarak LCK takımlarıyla aralarında pek bir fark olmadığını hissettiren takım ne yazık ki son üç Worlds’te istediği sonucu alamıyor. 2016 yılında SKT’ye takılan ekip, geçtiğimiz yıl Team WE ve Misfits’in grubundan büyük bir şaşkınlık yaratarak çıkamamıştı. Bu yılki turnuvada ise Afreeca Freecs ve G2 engeline takılan ekipte kadro değişiklikleri gerçekleşecek.

Bugün Facebook üzerinden bir açıklama yapan FW, koç olarak WarHorse ve REFRA1N ile yollarını ayırdığını, üst koridor oyuncusu MMD’nin ise emekli olma kararı aldığını duyurdu. Bununla birlikte takımın en eski üyelerinden Morning ise koç rolüne geçti.

Kadronun en önemli isimleri ise FW’den ayrılma kararı aldı. Moojin, Maple ve SwordArt’ın diğer takımlarla görüşme halinde olduğunu belirten FW’nin bu oyuncuların yerini aynı kalibrede yıldızlarla doldurması zor gözüküyor. Söylentiler ise oyuncuların LPL’e transfer olacağı yönünde. Maple ve SwordArt’ın akıcı bir şekilde Çince konuşabilmesi bu transferin gerçekleşme ihtimalini arttırıyor. Moojin’in ise Koreli olmasından ötürü kendisine LCK’de bir takım bulması bekleniyor. Daha önce takımın orman rolünde görev alan Karsa, RNG’ye transfer olmuş ve bu yılki MSI’ı yeni takımıyla kazanmıştı.

LMS’in en dominant takımı olarak görülen Flash Wolves, ilk şampiyonluğunu 2016 Bahar Mevsimi’nde elde etti. O zamandan bu yana altı mevsim üst üste ligi kazanan FW, lig tarihinin de en başarılı ekibi olarak görülüyor.

2 Comments

  • mehmet 17 Kasım 2018

    maple giderse FW biter.

    • kaçkaç 19 Kasım 2018

      merak etme bunlar taywanlı bunlar alırlar 2-3 tane koreli bizden üstünler zaten oyun bakımından sen takma bunları kafana yeğen..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir