League of Legends League of Legends Haberleri

Flash Wolves, PCS 2020’ye katılmayacak

Tayvan’ın en ünlü League of Legends takımlarından Flash Wolves, gelecek mevsim ligde mücadele etmeyeceğini duyurdu.

Riot Games bu yıla kadar LST ve LMS’i iki ayrı lig olarak organize etti. Tayvan ligi olan LMS ve Güneydoğu Asya temsilcilerinin mücadele ettiği LST, gelecek mevsim tek bir çatı altında toplanacak. PCS ismi verilen bu ligde iki bölgeden de önemli organizasyonlar katılacak. LMS’in efsanevi takımlarından Flash Wolves, bugün yapılan açıklamaya göre lige katılmayacağını duyurdu. Takım bu zamana kadar sektöre birçok önemli isim katmış ve LMS’te şampiyonluklar yaşamıştı.

İlk olarak yoe Flash Wolves ismiyle mücadele eden ekip bu ad altında birçok turnuvaya katılım sağladı. 2013 yılında kurulan organizasyon 2015 yılına kadar bu isimle devam etti. Yaklaşık altı yıllık tarihine birçok şampiyonluk sığdıran ekip, katıldığı MSI turnuvalarında Koreli takımları zorlamasıyla biliniyordu. Bu zamana kadar Betty, NL, Karsa, Maple, Swordart, Steak ve Hanabi gibi önemli yıldızlar yetiştiren FW, geçtiğimiz mevsim bir hayli kötü bir performans sergiledi.

Yıldız oyuncusu Karsa’yı kaybetmesine rağmen iyi performansını sürdüren takım, Maple ve Swordart’ın ayrılmasının ardından gelen mevsim de şampiyon olmayı başardı. Geçtiğimiz Yaz Mevsimi’nde ise bambaşka bir FW izledik. Takım normal sezonda çıktığı 12 maçtan sadece 4 galibiyet çıkarabildi ve ligi altıncı sırada tamamladı. Takım, sosyal medya üzerinden yapılan açıklamada gelecek sezon PCS’te mücadele edilmeyeceğini duyurdu.

Bakalım efsane takım Flash Wolves ilerleyen zamanlarda bu kararından vazgeçecek mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir