FlyQuest, çeyrek finallere adını yazdırmayı başardı League of Legends League of Legends Haberleri

FlyQuest, çeyrek finallere adını yazdırmayı başardı

LCS playoff serilerinde 1. tur karşılaşmaları sona erdi. FlyQuest, Evil Geniuses’ı 3-2 yenerek çeyrek finalde Cloud9’ın rakibi oldu.

LCS şampiyonunun belirleneceği yolda ilk turu geride bıraktık. Birinci turun kazananları Golden Guardians ve FlyQuest, çeyrek finallere yükselmeyi başarırken Team Solo Mid ve Evil Geniuses, şanslarını kaybedenler grubunda deneyecekler.

FlyQuest’in 2020 sezonunun pek de kötü geçtiğini söyleyemeyiz. Bahar Mevsimi’nde çıktığı 18 karşılaşmanın 12’sinde galibiyete uzanmayı başaran takım, lig aşamasını dördüncü sırada bitirmişti. Playofflarda en tepeye kadar çıksalar da finalde, mevsimde fırtınalar estiren Cloud9’a 3-0 yenilmişlerdi. Yaz Mevsimi’nin lig aşamasını 12 galibiyetle üçüncü sırada bitiren takım, çeyrek finale yükselerek şampiyonluk iddiasını sürdürdü.

Diğer taraftan, Evil Geniuses da fena bir sezon geçirmiyor. Bahar Mevsimi’nin lig aşamasını 10 galibiyet, 8 mağlubiyetle ikinci sırada bitiren takım, playofflarda FlyQuest’e 3-1 elenerek şampiyonluk yarışından elenmişti. Yaz Mevsimi’nde ise altıncı olarak playofflara kalan Evil Geniuses, yine aynı takıma yenilerek kaybedenler grubuna düştü. Takımın işi artık daha zor olsa da henüz şampiyonluk yarışından kopmuş sayılmazlar.

Bugün gerçekleşen serinin sonucunda çeyrek final karşılaşmaları da belli oldu. Team Solo Mid’i 3-0 yenen Golden Guardians’ın rakibi, lig birincisi Team Liquid olacak. FlyQuest ise yarı finale yükselmek için Cloud9’ı devirmek zorunda kalacak.

Kaybedenler grubunda Team Solo Mid – Dignitas karşılaşması bugün, Evil Geniuses – 100 Thieves karşılaşması ise yarın saat 23.00’de başlayacak. Kazanan takımlar, çeyrek finallerin mağlupları ile mücadele edecek.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir