League of Legends League of Legends Haberleri

FlyQuest, Golden Guardians’ı mağlup ederek yarı finale yükseldi

LCS’te playoff çeyrek final maçında Golden Guardians’ı yenen FlyQuest yarı finale adını yazdırmayı başardı.

5 maçlık kıran kırana geçen mücadelenin ardından gülen taraf FlyQuest oldu. Bu sonuçla birlikte yarı finale yükselen ekip bu turda Cloud9 veya Team Liquid’le karşılaşacak. LCS sistemine göre normal sezonu ilk sırada bitiren ekip playoff yarı finalinde kiminle eşleşeceğini seçebiliyor. Takımın yarı finaldeki rakibi ilerleyen günlerde belli olacak.

1. Maç

Serinin ilk maçına Golden Guardians çok iyi başladı. Üst koridorda V1per’ın hatasını iyi değerlendiren Hauntzer ilk kanı almayı başardı. Froggen üstünden iyi oyunlar yapan ekip 13 dakikada 3000 altınlık bir fark yakaladı. Bu üstünlüğünü iyi kullanan Golden Guardians, o dakikadan sonra adeta hata yapmadan oynadı. Makro oyundaki başarısını takım savaşlarına da yansıtan ekip 29 dakikada mücadeleyi kazandı.

2. Maç

İkinci maç kaotik bir takıım savaşıyla başladı. Takımlar henüz 6. dakikada ejder önünde 5’e 5 savaştı. İlk kanı alan GGS buradan üstün çıkan taraf oldu. GGS yine önde olsa da bu sefer FlyQuest ilk maçtaki hatalarından iyi ders çıkarmış gibi gözüktü. Rakibin hatalarını iyi değerlendiren ekip maçta liderliği eline aldı. Üstünlüğünü yavaş yavaş büyüten FlyQuest, 29. dakikada maçı kazanıp seride durumu eşitledi.

3. Maç

İlk iki maçta olduğu gibi yine ilk kan Golden Guardians tarafına gitti. GGS daha iyi takım savaşları ypana taraf oldu. Froggen’ın oyun içinde ne yapması gerektiğini biliyor olması takım için çok kilit bir nokta. Velkoz seçimi ile alan kontrolünü çok iyi yapan oyuncu takımına bu sayede birçko objektif kazandırdı. 33 dakikada maçı kazanan taraf GGS oldu.

4. Maç

FlyQuest için eve dönme maçı olan bu karşılaşmada yine ilk kanı GGS aldı. Contractz erken baskınlarıyla özellikle Pobelter’ı ilk seviyelerde durdurmayı başardı. Ancak bu maç FlyQuest diğerlerine göre farklı bir kompozisyon kurdu. Seçimlerinin gerekliliklerini yerine getiren takım galibiyet koşulunu bilerek oynadı. Takım savaşları çok yakın geçse de Santorin’in ellerindeki Karthus seçimi sonuca büyük etki etti. 45 dakikada maçı kazanan FlyQuest seriyi 5. maça uzattı.

5. Maç

Son maçtan farklı olarak FLYQ seride ilk kez ilk kanı dökmeyi başardı. Froggen’ı katleden ekip oyuncunun erken oyundaki etkisini böylelikle bir hayli azalttı. 5. maça yakışır bir karşılaşma izledik denebilir. Bol bol savaşan ekipler aynı zamanda çoğu pozisyonda gerekeni yapmayı da bildi. FLYQ tarafı bu konuda daha iyi iş çıkardı. Pobelter’ın harika Zoe performansıyla mücadeleyi 30 dakikada kazanan ekip geriden gelerek seriyi kazanmayı başardı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir