League of Legends

FlyQuest, Golden Guardians’ı rahat bir şekilde geçti

NA LCS play-off’larında Golden Guardians’la karşı karşıya gelen FlyQuest, seriyi 3-0 kazanmasını bildi.

Kuzey Amerika ligini 4. sırada bitiren FlyQuest Kazananlar Potası’nda Evil Geniuses ile karşılaşarak 3-1 yenilmişti. LCS lig sistemine göre Kaybedenler Potası’ndaki 5. ve 6. sıradaki takımlardan 6. sıradaki Golden Guardians ile karşılaşan ekip, oldukça rahat bir seri geçirdi. Serilerin yıldızı orta koridor oyuncusu “PowerOfEvil” oldu. Golden Guardians’da en çok beğenileri toplayan isim ise Türk asıllı oyuncumuz ormancı “Closer” oldu. Ayrıca FlyQuest üst koridorunda V1per yerine Solo oynadı.

İki ekip arasında oynanan maçlarda kadrolar şu şekildeydi:

FLY: Solo, Santorin, PowerOfEvil, WildTurtle, IgNar    GG: Hauntzer, Closer, Goldenglue, FBI, huhi

Maçlar

1. Maç

İki ekip arasında oynanan serinin ilk maçında Santorin alt koridor üstünlüğünü elinde bulundurduğundan rahat bir ilk ejder aldı. 12. dakikada çıkan ikinci ejderi de alan FLY ormancısı, çok rahat bir erken oyun geçirdi. Maçtaki ilk kan 16. dakikada üst koridora doğru gezinen PowerOfEvil’in Santorin’in de yardımıyla Hauntzer’i kesmesiyle döküldü. 18. dakikada artık ilk ejderini almak isteyen Golden Guardians’la FlyQuest arasında bir takım savaşı çıktı. Taric ultisi sayesinde çok rahat bir skor çıkaran GG, geri çekilip hemen ejdere başladı. Bir savaş daha çıkaran FLY ekibi iki skor aldı ama iki skor da verdi. 1 dakika sonra tekrar ejdere başlayan GG, ejderi rakibine kaptırsa da 2 rakip oyuncuyu öldürdü.  Buradan sonra temponun hiç dinmediği maçta tekrar ejder önünde bir takım savaşı yapıldı. Savaşın sonucunda FLY 3 skor üstüne Dağ Ruhu’nu almayı başardı. 30. dakikada Baron’a başlayan FLY, GG ile yaptığı savaşta Closer’ın da güzel oyunuyla 3 oyuncusunu kaybetti.

Bunun ardından Kadim Ejderha’yı rakibine kaptırmak istemeyen GG, Kadim Ejderha’ya başladı. Takımdaki Kalista ile ormancının anlaşmazlığı sonucu FLY ormancısı Santorin Kadim Ejderha’yı çaldı ve oyunun kaderi birden değişti. Bundan sonra bir şey yapamayan GG, FLY’ın bunların üstüne 2 Baron ve 1 Kadim daha almasıyla birlikte yaptığı kuşatmayla 41. dakikada 10 bin altın farkı ve 15-9 skorla maçı kaybetti.

2. Maç

Serinin 2. maçında ilk kan çok daha hızlı döküldü. 2. dakikada Santorin’in başarılı baskını sonucu WildTurtle, FBI skorunu aldı. 9. dakikada ilk ejderi alan FLY bu maça da rahat başladı. 10. dakika itibariyle FLY maçta bin altının üzerinde bir üstünlüğe sahipti. 20. dakikada GG, serideki ilk ejderini almayı başardı. 26. dakikada GG’nin 2. ejderini de almak istemesi sonucu çıkan takım savaşında GG ejderi alsa da 3 skor birden verdi ve FlyQuest ekibi çok rahat bir Baron aldı. 28. dakikada çıkan bir takım savaşında FLY hiç skor vermeden 4 rakip oyuncuyu birden öldürdü. Bunun ardından FlyQuest 29. dakikada 14 bin altın farkı ve 15-3 skorla 2. maçı da kazandı.

3. Maç

Bu maçta ilk kan daha 1. dakikaya yeni girerken karşı ormana baskın atan GG üyelerinin WildTurtle’ı öldürmesiyle döküldü. Alt koridorda üstünlüğü ele geçiren Golden Guardians, 6. dakikada ilk ejderi aldı. 2. ejderi de çok rahat alan GG, 17. dakikada 3. ejderi çaldırdı. Ardından çıkan savaşta FLY hiçbir oyuncusunu kaybetmeden 3 skor aldı ve maçın kaderi aslında burada belli olmaya başladı. Pantheon ultisiyle başlattıkları takım savaşında da 3 skor alan ekip ardından kendilerinin 2. ejderini aldı. 3 ejdere sahip olan GG, 4. ejderi de alıp Okyanus Ruhu’nu ele geçirmek istiyordu. Bunun için ejder çıkmadan oraya gelen GG, bir sürprizle karşılaştı. Çalıda bekleyen FLY oyuncuları aniden bir takım savaşı çıkardı ve 4 skor birden aldılar. Üstüne ejderi ve Baron’u da katleden ekip maçta devasa bir üstünlüğe sahipti. 38. dakika da iki takımın da Ruh Ejderi’ni öldürmek istemesi sonucu çıkan savaşta FLY 1 skor vererek 4 rakip oyuncuyu öldürdü ve ardından 39. dakikada 17 bin altın üstünlüğü ve 17-7 skorla serinin son maçını da kazandı.

Maçın yıldız oyuncusu PowerOfEvil 3 maçta 21/1/19 KDA ile muazzam bir performans sergiledi. Bu maç sonucuyla birlikte sonraki rauntta FlyQuest, 100 Thieves ve TSM maçının kazananı ile birlikte karşılaşacak.

Kuzey Amerika liginde oynayan Türk oyuncularımızdan BrokenBlade’in takımı TSM, 100 Thieves ile 8 Nisan 23:00’da karşılaşacak. Bu maçı izlemek isterseniz watch.lolesports.com‘dan yada LCS’in resmî Twitch kanalından izleyebilirsiniz.

Hobileri müzik dinlemek ve espor olan sıradan birisi \m/.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir