League of Legends League of Legends Haberleri

Fnatic Academy, EU LCS Yaz Mevsimi Elemeleri’nde Giants’ı yenmeyi başardı

EU LCS 2017 Yaz Mevsimi’nde yer almak için elemelerde Giants ile karşı karşıya gelen Fnatic Academy, rakibini 3-1 yenerek bir üst tura çıkmayı başardı.

Orta koridorunda Türk oyuncu Yasin “Nisqy” Dincer, yukarıda Kikis, ormanda Amazing ve aşağıda MrRallez-Klaj ikilisiyle güçlü bir kadroya sahip olan Fnatic Academy, Bahar Mevsimi’nde kabus gibi bir normal sezon aşaması geçiren Giants’ı devirmekte zorlanmadı. Ekip her ne kadar serinin ilk maçında başa baş geçen mücadelenin 51. dakikasında Vadi’den mağlup ayrılsa da, diğer maçlarda kendine gelip güzel bir geri dönüş yapmayı başardı. İkinci maçı baştan sona kadar üstün götüren Fnatic Academy, Nisqy’nin muhteşem bir performans gösterdiği Syndra sayesinde rakibinin fişini çekmeyi başardı ve böylece seriye eşitlik gelmiş oldu.

Serinin üçüncü maçında Kikis üst koridora Fizz alıp, Renekton karşısında büyük üstünlük kurunca ve Nisqy’nin de ikinci maçtaki dominant oyunu devam edince Fnatic Academy 34 dakikada Nexus’u düşürmeyi başardı. Türk oyuncunun, Night gibi yetenekli ve LCS tecrübesi olan bir oyuncuyu promotion maçlarında böylesine ezmesi, yeni bir orta koridor yıldız adayının geldiğini izleyenlere gösterdi. Dördüncü ve son maçta Nisqy ve MrRallez’in etkili oyunlarına Kikis de Kled ile eşlik edince, Fnatic Academy 39. dakikada galibiyete uzanmayı başardı ve seriden 3-1 ayrılarak üst turda rakibini beklemeye başladı. Bugün oynanacak Misfits Academy – Origen maçının ardından Fnatic Academy’nin karşılaşacağı takım belirlenmiş olacak.

espor yazarı, avukat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir