League of Legends League of Legends Haberleri

Fnatic, finaldeki yerini aldı

LEC playoff elemelerinin ikinci turunda MAD Lions’ın rakibi olan Fnatic, karşılaşmadan 3-0 galip ayrılarak LEC finaline ismini yazdıran ilk takım oldu.

Avrupa sahnesinde playoff heyecanı tam gaz devam ediyor. Lig aşamasından çıkmayı başarmış altı takımın sayısı, final karşılaşmasına yaklaştıkça azalmaya devam ediyor. Bu takımlardan Misfist Gaming ilk turda, Rogue ise ikinci turda elenerek şampiyonluk hayallerine veda etti.

Diğer yandan kalan dört takımın şampiyonluk şansı hala devam ediyor. Bu takımlardan Fnatic, ilk iki turda rakiplerine üstünlük sağlamayı başardı ve finale adını yazdırdı. Böylece mevsim birinciliği için atması gereken sadece bir adım kaldı.

İkinci tur karşılaşmalarında Fnatic karşısında 3-0 yenilen MAD Lions ise hala umudunu yitirmiş değil. Hatta matematiksel olarak, kalan iki takımdan daha fazla şansı var. İlk turda G2’yu yenmeyi başardığı için şu anda yarı final koltuğunda oturmuş, rakibini bekliyor.

Şampiyonluk iddiasını devam ettiren diğer takımlar ise G2 ve Origen. Bu iki takım da playoff serüvenlerine mağlubiyet ile başladı. Yine de lig aşamasında aldığı puan sayesinde G2 direk çeyrek finalden başlarken Origen, G2’nun karşısına geçmek için ikinci turda Rogue’u elemek zorunda kaldı.

LEC şampiyonunu belirlemek için önümüzde beş maç üzerinden oynanacak üç karşılaşma kaldı. Önce G2 ile Origen, MAD Lions’ın rakibi olmak için yarışacak. Ardından talihli yarı finalist ile MAD Lions, finale kalan ikinci isim olmak için karşılaşacak. Sonucu belirleyecek olan karşılaşma ise Fnatic ile müstakbel rakibi arasında oynanacak.

Bu karşılaşmaların ilki 12 Nisan saat 18.00’da oynanacak olan Origen-G2 karşılaşması. Bakalım bu serüvenin sonunda LEC kupası kimlerin elinde kalkacak.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir