League of Legends League of Legends Haberleri

Fnatic – G2 maçını 300 bin kişi izledi

Esports Charts’ın yayınladığı istatistiğe göre LEC’nin ikinci haftasında Fnatic ve G2 arasındaki mücadele anlık olarak 300 bin kişi tarafından izlendi.

Fnatic ve G2, Avrupa’nın en güçlü ekiplerinden ikisi. Taraftar kitleleri de bir hayli büyük olan bu ekibin karşılaşması birçok izleyicinin dikkatini çekti ve böylece ilk iki haftanın en yüksek izleyici sayısına ulaşıldı. Bölgenin en ünlü 2 takımının mücadelesinde Twitch ve Youtube izleyicilerinin anlık sayısı 300 bin civarında kaydedildi.

Geçtiğimiz mevsim ilk hafta maçında Fnatic ve SK Gaming’in karşılaşması anlık olarak neredeyse 400 bin kişi tarafından izlenmişti. Bu mevsim ise ilk iki haftadano seviyelere çıkılamadı ancak izleyici sayıları gayet iyi gidiyor. İlk iki haftanın en çok izlenen takımı yine Fnatic oldu. G2 karşılaşması 300 bin civarında izlenen ekibin Excel Esports karşısında oynadığı maçı yaklaşık 215 bin kişi izledi.

Esports Charts’ın verilerine göre LEC Bahar Mevsimi’nin en çok izlenen mücadelesi G2 – Origen finali oldu. Final maçı olan karşılaşma anlık olarak yaklaşık 500 bin kişi tarafından izlendi. Ülkemizde bu sayılar normal olarak biraz daha düşük. VFŞL’nin ilk iki haftasında en çok izlenen mücadele Bahçeşehir SuperMassive – 1907 Fenerbahçe arasında oynanan açılış maçı oldu. Bu maç yaklaşık 50 bin taraftar tarafından izlendi.

LEC’de henüz iki haftada 300 bin gibi önemli bir sayıya ulaşıldı. Riot Games ekibinin etkinlikleri ve lig ilerledikçe mücadelenin artmasıyla bu sayılar çok daha yukarılara çıkacaktır. Bakalım ilerleyen haftalardaki mücadeleler kaç taraftar tarafından izlenecek?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir