League of Legends League of Legends Haberleri

Fnatic, G2, Misfits ve Schalke EU LCS mevsim finallerinde yerini garantiledi

Fnatic, G2, Misfits ve Schalke 04 aldıkları galibiyetler ile EULCS mevsim finallerini garantiledi.

Cuma günü oynanan EU LCS 8. hafta karşılaşmalarından sonra dört takım mevsim finallerine adını yazdırdı. Haftanın ilginç maçlarından bir tanesi G2 ile Unicorns of Love arasında oynandı. Yenilenen Akali’yi ilk defa profesyonel arenada yıldız oyuncu Perkz’ün elinde izleme şansımız oldu. Maç her iki tarafa da yakın olsa da 40 dakikalık mücadelenin sonucunda aldıkları galibiyet ile G2 mevsim finallerine katılmayı başardı.

Yerini garantileyen bir başka takım Fnatic oldu. G2 maçından sonra Akali’yi bu kez Caps’in ellerinde izledik. Giants Gaming’e karşı 30 dakika sonunda nispeten rahat bir galibiyet alan Fnatic’te uzun süre sonra yetenekli nişancı Rekkles’ı izleme şansını yakaladık.

Misfits ise bu senenin zayıf ekiplerinden H2k ile mücadele etti. H2k her ne kadar maça iyi başlamış olsa da çalınan bir Baron sonrası Misfits oyunun kontrolünü eline alıp maçı kazanmayı bildi. Aldıkları bu galibiyet ile MSF, Fnatic’le beraber 11 galibiyet ve 4 mağlubiyet ile birinci sırayı paylaşıyor.

Mevsim finallerini en büyük ölçüde etkileyen maç ise Schalke 04 ve Team Vitality arasında oynandı. Eşit galibiyet sayısına sahip olan iki takımın arasında oynanan maçın galibi aynı zamanda yerini de garantileyecekti. S04 de G2 ve Fnatic gibi Akali seçimine yöneldi. Her iki takım içinde son derece önemli olan bu maçın galibi özellikle makro oyununu öne çıkaran Schalke oldu.

Mevsim finallerine adını yazdıran bu dört takım haricinde Splyce, Vitality, Giants Gaming ve Roccat arasında mücadele hala devam ediyor. Ligin son sırasında yer alan H2k için ise bu yarışın dışında kalmış durumda.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir