League of Legends League of Legends Haberleri Worlds 2017

Fnatic, H2K’yi yenerek Worlds 2017’ye katılma hakkı kazandı

EU LCS Bölgesel Eleme Turnuvası Finali’nde H2K’yi 3-0 gibi rahat bir skor ile eleyen Fnatic, Worlds 2017 biletini kaptı. Ekip turnuvaya tıpkı temsilcimiz 1907 Fenerbahçe Espor gibi Ön Eleme aşamasından başlayacak.

Worlds 2017 heyecanı arttıkça katılacak son takımlar da belli olmaya başladı. Şu ana kadar turnuvaya gidecek 22 takım belirlenirken herkes NA ve EU LCS’ten gelecek son takımı bekliyordu. Bugün oynanan H2K-FNC serisinin ardından da Avrupa’yı turnuvada temsil edecek son takım belli oldu. EU LCS 3.lük karşılaşmasında da H2K ile oynayan Fnatic, Bölgesel Eleme Turnuvası finalinde ise fazla zorlanmadı.

Serinin ilk maçında harika bir erken oyun geçiren Fnatic, Rekkles’ın Tristana oyunu ile karşılaşmayı domine etti. H2K Baron güçlendirmesini çalmayı başarsa da Fnatic rakibine geri dönüş şansı tanımadı ve karşılaşmayı kazandı. İkinci maç tamamıyla FNC’nin hakimiyeti ile tamamlanırken son maç ise ilk maçın bir benzeriydi. Fakat bu sefer erken oyunu kontrol eden taraf H2K’ydi. Shen’e karşılık Gnar alan ve ayrık ittirme ile bedava üç kule alan H2K’ye karşın FNC ise Baron etrafındaki takım savaşını kusursuz oynadı ve bir savaş galibiyetinin ardından maçın kontrolünü ele geçirdi. “Tilt” olma potansiyeli en yüksek ekiplerden birisi olan H2K ise avantajını rakibine kaptırdı ve hiçbir şekilde geri dönüş adına olumlu bir adım atmadı. FNC de 23. dakikada maçı bitirerek Worlds biletini elde etti.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir