League of Legends League of Legends Haberleri Worlds 2017

Fnatic, Hong Kong Attitude’u geçerek Worlds 2017’de gruplara kaldı

Avrupa LCS temsilcisi Fnatic, D grubunu temsilcimiz 1907 Fenerbahçe Espor’un ardından ikinci olarak tamamlayan Hong Kong Attitude’u 3-0 ile geçerek Worlds 2017’de grup aşamasına kalmayı başardı. Ekibin etkileyici bir oyun sergilediğini, HKA’nın ise son maç dışında herhangi bir varlık gösteremediğini belirtelim.

Grubunu birinci tamamlayan Fnatic, Ön Eleme Aşaması’nı D grubunda tamamlayan Hong Kong Attitude ile eşleşmişti. 1907 Fenerbahçe ile tie-breaker karşılaşmasını kaybettiği için grup birincisi ile eşleşen HKA ise oldukça talihsiz bir seri oynadı. İlk maçta çok fazla skor olmamasına rağmen takımların objektifleri sürekli takas ettiğini gördük. Erken oyundan kaçınmayı başaran ve koridor değişikliğini hızlı bir şekilde yapan Fnatic, bir defa üstünlüğü ele geçirdikten sonra rakibine nefes aldırmadı ve karşılaşmayı 33. dakikada tamamlayarak seride öne geçti. İkinci karşılaşmada ise Caps’in harika oyunu öne çıktı. Cassiopeia ile yan koridorlara sık sık yardıma giden yıldız orta koridor oyuncusu, Fnatic’in maçı kazanmasındaki en büyük etkendi. Takım olarak iyi oynayan FNC, rakibine sadece 3 skor vererek karşılaşmayı kazandı.

Maçı ilk defa oyun sonuna uzatmayı başaran HKA ise üçüncü karşılaşmada yaşam sinyalleri verdi. Oyun sonu güçlü olan Vladimir ve Cho-Sejuani ikilisi ile etkili olmaya çalışan HKA, erken oyunda çok fazla taviz verdiği için altın farkını bir türlü kapatamadı. Tankların takım savaşında 6-7k canı görmesine rağmen FNC takımı Taliyah ve Sivir’in hasarı ile bu şampiyonları eritmeyi başardı. Tıpkı ikinci maçta olduğu gibi bu karşılaşmada da Caps yıldız performans sergiledi ve takımını galibiyete taşıdı. Maçı kazanan Fnatic, seriyi de 3-0 tamamlayarak rakibini eledi.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir