League of Legends League of Legends Haberleri

Fnatic, Splyce’yi geçerek yarı finale yükseldi

Çeyrek finalde Splyce’yi 3-1 ile geçen Fnatic, yarı finalde rakibini beklemeye başladı.

4 maçın ardından yarı finali garantileyen Fnatic seri genelinde biraz zorlandı. İki takım da maçlarda inanılmaz hatalar yaptı. Özellikle serinin üçüncü maçında hem Fnatic hem de Splyce tekli dereceli maçı oynuyormuş gibi bir izlenim yarattı. Fnatic şimdi yarı finalde Origen-G2 maçının kaybedeniyle karşılaşacak. O serinin kazananı ise direkt olarak finale yükselecek. Bakalım bizleri nasıl eşleşmeler bekliyor.

1. Maç

Alt koridorda Zoe oynayan Kobbe erken sayılabilecek bir dakikada ilk kanı almayı başardı. Xerxe’nin aktif oyunuyla maçta liderliğini ilan eden Splyce maç boyunca Bwipo’yu inanılmaz darladı. Fnatic ise rakibinin hatalarını iyi değerlendirdi ve önce eşitliği sağlayıp, sonra altında öne geçmeyi başardı. Geriden gelen Fnatic 37. dakikada maçı kazanmayı başardı.

2. Maç

Splyce ikinci maçta koridor değişikliği yaptı ve bizi 3-4 sene öncesine götürdü. Bu hamleyle ilk kanı da almayı başaran ekipte Kobbe henüz 6 dakikada 3 skor aldı ve inanılmaz bir üstünlük elde etti. Tristana ile harika bir erken oyun geçiren oyuncu normalde geç dakikalarda güçlenen karakterle erkenden böyle bir üstünlük alıınca durdurulamaz hale geldi. Splyce çok baskın bir oyun oynadı. FNC ise cevap veremedi. Kobbe’nin 13/1/0’lık Tristana oyunuyla Splyce 33 dakikada maçı kapadı.

3. Maç

Splyce yine ilk kanı almayı başardı. Ancak FNC 4 skor aldığı savaşla birlikte 9. dakikada yaklaşık 2000 altın öne geçti. Bu maçta iki takım da çok büyük hatalar yaptı. Bwipo iyi bir oyun geçirdi. Karşılıklı hataları iki takım da değerlendirmeye çalıştı. Fnatic rakip Nexus’u açmayı başarsa da bir türlü oyunu kapayamadı. Takım en sonunda bunu başardı. 40 dakika süren mücadelede 38 skor çıktı ve seride öne geçmeyi başardı.

4. Maç

İlk kanı yine Splyce alsa da FNC bu sefer çok iyi cevap verdi. Nemesis orta koridorda Vayne oynadı. Bwipo ise maç genelinde çok iyi bir oyun oynadı. Fnatic hem mekanik hem de makro olarak rakibinden çok daha iyi bir iş çıkardı. Takıım savaşlarını çok iyi oynayan Fnatic yavaş yavaş üstünlüğünü arttırdı. 27 dakikanın ardından FNC galip geldi ve yarı finale adını yazdırdı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir