League of Legends League of Legends Haberleri

Fnatic, Splyce’ı yenerek Worlds gruplarına kalmayı başardı

LEC sıralama mücadelesinde Splyce’ı 3-0 ile geçen Fnatic, Worlds’e direkt olarak gruplardan başlama hakkı kazandı.

Geçtiğimiz mevsime kıyasla oyununu bir üst seviyeye taşımayı başaran Fnatic, LEC Yaz Mevsimi’nde belki de G2’nun tek rakibi olmayı başardı. Normal sezonu rakibinin hemen arkasında, ikinci sırada tamamlayan ekip play-off’larda finale yükseldi ancak G2’yu yenemedi. Dün oynanan klasman maçında Bölge Finalleri şampiyonu Splyce’ı 3-0 ile geçen FNC, Worlds’e direkt olarak gruplardan başlama hakkı kazandı. Splyce ise aralarında Royal Youth’un da bulunduğu takımlarla ön eleme oynayacak.

1. Maç

Xerxe alt koridora yaptığı erken baskınla ilk kanı Kobbe’ye kazandırdı. Erken oyun kafa kafaya gitti. Broxah erken oyunu pasif geçirse de orta oyunda yaptığı hamlelerle takımını öne geçirdi. Splyce Rekkles’ı oyundan düşürmek üstüne kurulu bir taktik uygularken Nemesis bedavadan güçlendi. Diğer tarafta ise Kobbe çok güçlendi. Orta koridorda yapılan savaşı kazanan Fnatic Baron’u alarak önemli bir üstünlük elde etti. Rakip kuleleri düşüren ekip son savaşı da kazanarak maçı 30 dakikada bitirdi.

2. Maç

Fnatic Garen-Yuumi alt koridoruna giderken Kobbe’nin elinde Vayne izledik. Üst koridora başarılı bir kule altı yapan Broxah ilk kanı almayı başardı. Erken oyunu domine eden ormancı tüm koridorlarını öne geçirdi. Vizicsacsi etkisiz bir performans sergiledi. Bulduğu skorlarla güçlenen Rekkles harika bir Garen performansı sergiledi. Oyunun her dakikasını domine eden Fnatic rakibine geri dönmek için bir şans vermedi ve mücadeleyi 29 dakikada tamamladı.

3. Maç

Xerxe alt koridora yaptığı baskınla ilk kanı Kobbe’ye teslim etti. Rekkles erken oyunu çok iy geçirdi ve bu sayede geri düşmedi. Nemesis’in elindeki Twisted Fate’in devreye girmesiyle global görevler rahatça yapan FNC altında öne geçti. Baron’u da alan ekip aradaki farkı iyice açtı. Splyce oyuncuları mental olarak bir hayli zayıfladı. FNC, 25 dakikanın ardından maçı ve seriyi bitirmeyi başardı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir