League of Legends

FoFo, Bilibili Gaming’e transfer oldu

Riot Games

Tayvan’ın ünlü orta koridorlarından FoFo, J Team’den ayrılarak LPL temsilcisi Bilibili Gaming’e transfer oldu.

Özellikle League of Legends sahnesine önemli yıldızlar kazandırmış olan LMS’te kuşlar yuvandan uçmaya devam ediyor. Daha önce Flash Wolves’un ünlü oyuncuları Karsa, Maple ve Swordart’ın Çin’e transfer olduğunu görmüştük. Bu kervana katılan Tayvanlı oyunculardan bir başkası FoFo oldu. Son olarak J Team forması giyen orta koridor, J Team’den ayrıldı ve LPL temsilcisi Bilibili Gaming ile anlaşma sağladı.

Kariyerine Tayvan’ın tek Worlds şampiyonu Taipei Assasins formasıyla başlayan oyuncu burada sadece bir mevsim geçirdi. Ardından J Team’e transfer olan orta koridor geçtiğimiz mevsime kadar buradan ayrılmadı. Bireysel performansıyla herkesin gözüne girmeyi başaran FoFo bir türlü başarılı olamadı. Üç yılın ardından ilk kez bu yıl Worlds’e katıldı ancak orada da gruptan çıkmayı başaramadı.

J Team’i ülkemiz takımlarından birine benzetmek gerekirse bu muhtemelen Doğuş Üniversitesi Aurora olurdu. Neredeyse her mevsim çeyrek veya yarı final oynamayı başaran ekip, lige katıldığı ilk mevsim hariç bir türlü finale çıkabilmiş değildi. J Team ilk kez geçtiğimiz mevsim şampiyon oldu ve Rest, Hana, FoFo, Lilv, Koala beşlisiyle Worlds’e katılım sağladı. Ekip turnuvaya grup aşamasında veda etti.

Bilibili Gaming geçtiğimiz sezon orta koridorda Kuro’yu bulunduruyordu. Koreli oyuncu bireysel olarak çok iyi maçlar çıkardı. Bakalım FoFo’nun gelişiyle takımda pozitif bir değişiklik olacak mı?

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.