League of Legends League of Legends Haberleri

FORG1VEN, bir süre LEC’de mücadele etmeyecek

Schalke 04 Esports’un ünlü nişancısı FORG1VEN, takım içinde alınan kararla bir süre LEC kadrosunda yer almayacağını açıkladı.

Sezon başında kağıt üstünde güçlü gözüken bir beşli kuran Schalke 04 Esports, aldığı kötü sonuçların ardından beklentinin bir hayli altında kaldı. Odoamne, Gilius, Abbedagge, FORG1VEN, Dreams beşlisi bu sezon çıktığı 6 maçta galibiyet yüzü göremedi. Bunun üstüne ormancı değişikliğine giden ekip, bu hafta da nişancı değişikliğine gitti. Tecrübeli nişancı FORG1VEN, takımın kazanmak için gerekli çabayı sarf etmediğini, bu yüzden bir süre as takımda oynamak istemediğini belirtti.

Kariyerinde birçok başarısı olan isim LEC’nin en iyi nişancılarından biri olarak gösteriliyordu. Özellikle H2k zamanı yakaladığı başarı ona bu unvanın verilmesindeki en büyük etken oldu. Askerlik görevinden sonra yeniden sahneye dönen yıldız oyuncu bireysel olarak mükemmel bir performans sergiliyordu diyemeyiz. Schalke 04 Esports bu yıl takım olarak çok iyi gözükmüyor. Kağıt üstündeki kadrodan alınacak verim kesinlikle bu değil.

FORG1VEN, yaptığı açıklamada kendisinin tüm kariyeri boyunca kazanmak için oynadığını ancak Schalke 04 yönetiminin bunu istemediğini/yapamadığını savundu. Kulüp tarafından konuyla ilgili detaylı bir açıklama yapılmadı ancak Yunan nişancının takımda kalacağı doğrulandı. Schalke’nin bu haftaki maçlarına akademi oyuncusu Innaxe çıkacak. Innaxe daha önce ülkemizde forma giymişti.

Schalke’nin bu haftaki beşlisi: Odoamne, Lurox, Abbedagge, Innaxe, Dreams. Önlerinde Rogue ve G2 Esports gibi iki önemli sınav var. Bakalım takım bu değişikliğin ardından nasıl bir performans sergileyecek?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir