League of Legends League of Legends Haberleri

Forg1ven, profesyonel oyunculuğa geri döndü

Geçtiğimiz yıl askerlik görevini yerine getirmek için için ülkesine dönen Forg1ven, hizmetini tamamlamasına 1 gün kalmışken profesyonel sahneye dönüş yaptı.

Ülkemizde olduğu gibi Yunanistan’da da zorunlu askerlik uygulaması yürürlükte. Bunun için başarılı kariyerine bir süre ara veren Forg1ven, Twitter üstünden hizmetini yarın tamamlayacağını ve serbest oyuncu konumunda olduğunu bildirdi. Yayınladığı açıklamada uzun süredir profesyonel arenada mücadele etmediğini belirten isim takım denemelerine de açık olduğunu belirtti. Forg1ven her ne kadar uzun bir süre oyundan ayrı kalsa da tecrübesi ve oyun bilgisiyle Yaz Mevsimi’nde bir takımla anlaşacağı düşünülüyor.

Forg1ven, kariyerine 2012 yılında başladı. Avrupa’da çeşitli alt lig takımlarında forma giyen oyuncu ilk çıkışını Copenhagen Wolves formasıyla yaptı. Youngbuck ve Amazing ile birlikte EU LCS’te mücadele eden isim bölgede kendini tanıtma fırsatı yakaladı. Ardından SK Gaming’e transfer olan nişancı EU LCS Bahar Mevsimi şampiyonu oldu. Forg1ven sonraki mevsim Gambit’e transfer oldu ancak o sezon takım pek iyi bir performans gösteremedi.

Yunan oyuncu bir sonraki mevsim kariyerinin en iyi dönemlerini yaşadığı H2K Gaming ile anlaştı. Burada EU LCS ikinciliği ve Worlds yarı finali gören isim sırasıyla Different Dimension, We Love Gaming ve en son Origen forması giydi. Oyuncu Origen ile EU Masters turnuvasını kazandı.

Forg1ven bir süre dünyanın en iyi nişancıları arasında gösteriliyordu. 26 yaşındaki isim eski mekanik seviyesine ulaşabilirse yine önemli bir seviyede mücadele edebilir. Tüm bölgelerden gelecek tekliflere açık olduğunu belirten oyuncunun bakalım sıradaki durağı neresi olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir