League of Legends League of Legends Haberleri

Froggen, Dignitas’a transfer oldu

Dignitas, orta koridor Froggen ile anlaşma sağlayarak 2020 LCS Bahar Mevsimi kadrosunu tamamladı.

Clutch Gaming’i satın alarak LCS’e katılım sağlayan Team Dignitas, Huni’yi büyük bir kontratla takımda tutarak ilk hamlesini yaptı. Ardından TSM Akademi nişancıs Johnsun ile anlaşan ekip, ormana yine TSM bir oyuncusu olan Grig’i transfer etti. Son olarak destek aphromoo ile anlaşan Dignitas, dün yapılan açıklamada orta koridorunu da açıkladı. Dedikodular doğru çıktı ve ünlü oyuncu Froggen, 2020 LCS sezonu için Team Dignitas ile anlaşma sağladı.

Kariyerinde birçok farklı takımın formasını giyen Froggen bir süredir Kuzey Amerika’da oynuyor. İlk olarak CLG EU forması giyen orta koridor burada Wickd ve Krepo gibi isimlerle özel bir davet sonucunda LCK’e katıldı ve ligi ikinci sırada tamamladı. İsmini bu şekilde duyurmayı başaran Froggen’ın bir sonraki durakları Evil Geniuses, Alliance ve Elements oldu. Bu takımların ardından LCS’e transfer olmaya karar veren orta koridor Echo Fox ile anlaşma sağladı.

Echo Fox’a transfer olduğu günden bu yana sadece bir kez Avrupa’ya dönen Froggen, EU Masters’da Origen forması giymişti. Dünyanın en iyi Anivia oyuncularından biri olarak anılan isim oyun bilgisiyle de takımların transfer için ilk adreslerinden biri oluyor. LCS’e geri dönen Dignitas, bu transfer ile 2020 LCS Bahar Mevsimi kadrosunu tamamlamış oldu.

Gelecek mevsim Huni, Grig, Froggen, Johnsun, aphromoo beşlisini izleyeceğiz. Bakalım takım nasıl bir performans sergileyecek?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir