League of Legends League of Legends Haberleri

Frozen, Bahçeşehir SuperMassive’den ayrıldı

VFŞL ekibi Bahçeşehir SuperMassive, Koreli orta koridor Frozen ile yolların ayrıldığını duyurdu.

Ülkemize geldiği ilk günden bu yana isminden söz ettiren Frozen, takım arkadaşları ve koçları tarafından da takdir edilen bir oyuncu. Koreli orta koridor çok yetenekli olmasına rağmen çalışkanlığıyla ön plana çıkıyor ve gittiği takımlarda ön plana çıkmayı başarıyor. Geçtiğimi mevsim iki final gören Frozen şampiyonluk yaşayamadı ancak iyi bir performans sergiledi. Sezonun sona ermesiyle kontratı bitti. Bahçeşehir SuperMassive, sosyal medya hesapları üzerinden yapılan açıklamada Koreli orta koridorla yolların ayrıldığını duyurdu.

Kariyerine ülkesinde başlayan oyuncu o dönemlerde neredeyse kimse tarafından tanınmıyordu. Kore’den ayrılmaya karar verip ülkemize transfer olan orta koridor burada her takımdan taraftarın gönlünde taht kurdu ve şampiyonluk yaşadı. Türk taraftarların Tahir Abi’si, 1907 Fenerbahçe Espor ile VFŞL şampiyonu olmayı başardı. Worlds’e de giden isim turnuvada iyi bir performans sergiledi.

Geçtiğimiz sezonun başında Bahçeşehir SuperMassive’e transfer olan Frozen, Wolf ile birlikte tehlikeli bir ikili oldu. SUP’a geldiği ilk mevsimde Kirei ve Ruin ikilisi lige damga vurdu ve bu sayede 1907 Fenerbahçe Espor şampiyon oldu. Geçtiğimiz mevsim ise takım içinde yaşanan sıkıntıların ardından sonuncu sıraya kadar gerileyen SUP, bir şekilde final oynamayı başardı. TBF’nin kazananı ise 3-2’lik skorla Royal Youth oldu. Sezonun sona ermesiyle Koreli oyuncunun kontratı sona erdi.

Bakalım Frozen’ın bir sonraki durağı neresi olacak?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir