League of Legends League of Legends Haberleri

Frozen’lı XTEN Esports, sezona kötü başladı

VFŞL takipçilerinin yakından tanıdığı Frozen’ın takımı XTEN Esports, LLA’de oynadığı 8 maçta sadece 2 galibiyet ve 6 mağlubiyet gördü.

1907 Fenerbahçe Espor ve SuperMassive Esports gibi takımların formalarını giyen Frozen, ülkemizde en çok sevilen yabancı esporculardan bir tanesi. Tahir Abi ismiyle tanıdığımız oyuncu geçtiğimiz sezonu SuperMassive’de geçirdikten sonra sezon başında LLA temsilcisi XTEN Esports ile anlaşmaya vardı. XTEN bu sezona iyi bir başlangıç yapamadı ve çıktığı 8 maçta 2 galibiyet 6 mağlubiyet gördü.

Sezon başında Aquasonic, Monsieur, Frozen, Focus ve Crecre’den oluşan bir beşli kuran XTEN Esports ilk iki maçını kaybetti. Anlaşılan takımın antrenmanları da çok iyi gitmiyordu bu yüzden ilerleyen haftalarda bazı değişiklikler oldu. Öncelikle ormancı Unforgiven kiralandı ve destek pozisyonuna Shu Hari transfer edildi. Bu değişikliklerin ardından 2 galibiyet 2 mağlubiyet geldi.

XTEN bu sezon Rainbow7, All Knights, Furious Gaming, Isurus Gaming ve Infinity Esports’a kaybetti. Hatta kaybettiği Furious Gaming’in 2020 sezonunda sadece 1 galibiyeti var. Frozen’lı XTEN Esports’un mağlup edebildiği iki takım Pixel Esports ve Azules Esports oldu.

Takımda iki Koreli oyuncu yer alıyor. Frozen’ın yanındaki diğer yabancı oyuncu Focus, geçtiğimiz sezon Gen.G’nin akademi takımında yer alıyordu. Tecrübesiz nişancı tekli dereceli sırada sergilediği üst düzey performansla göze çarpıyor.

Frozen, XTEN Esports ile anlaşmadan önce MSI ve Worlds gibi turnuvalara katılmak istediğini belirtmişti. Şu anki duruma bakarsak bu pek mümkün gibi gözükmüyor. Bakalım XTEN gelecek haftalarda nasıl performanslar sergileyecek?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir