League of Legends League of Legends Haberleri

Frozen, XTEN Esports’a transfer oldu

Son üç yıldır ülkemizde forma giyen Koreli orta koridor Frozen, Latin Amerika temsilcisi XTEN Esports ile anlaşma sağladı.

Ligimize geldiği ilk dönemde sergilediği performansla herkesin gözüne girmeyi başaran Frozen, takımının şampiyon olmasında önemli bir rol oynadı. Esporu takip eden çoğu kişiye göre o dönemde VFŞL’deki en iyi oyuncu olan orta koridor, 1907 Fenerbahçe Espor’un ardından Bahçeşehir SuperMassive forması giydi. Tahir Abi adıyla bilinen oyuncu sezonun sona ermesiyle SUP’tan ayrıldı ve Türkiye’den farklı bir bölgeye transfer olduğunu belirten bir açıklama paylaştı. Frozen, Latin Amerika temsilcisi XTEN Esports ile anlaşma sağladı.

Kariyerine LCK’de başlayan isim 2013-2017 yılları arasında ülkesinde mücadele etti. Alienware Arena, Incredible Miracle ve Longzhu Gaming formaları giyen Frozen ortalama bir oyuncuydu. Kendi açıklamalarına göre o dönemde emekli olmayı düşünen isim 1907 Fenerbahçe Espor’a transfer olma kararıyla bambaşka bir noktaya geldi. Takımıyla harika performanslar sergiledi ve birçok maçı adeta tek başına taşıdı.

Fenerbahçe’yle Worlds’e gitti ve geçtiğimiz sezon Wolf ile birlikte Bahçeşehir SuperMassive bünyesinde yer aldı. Burada iki kez final oynayan Frozen şampiyonluk yaşayamadı. Frozen’ın yeni durağı Latin Amerika ligi oldu. XTEN Esports ile anlamaya varan oyuncu Focus ile birlikte takımın iki Korelisinden biri olacak. Focus daha önce profesyonel oyunculuk tecrübesi bulunmayan bir isim.

LLA’de Alive, Jisu ve Whitelotus gibi önemli isimler bulunuyor. Bakalım Frozen yeniden Worlds’e gidebilecek mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir