League of Legends League of Legends Haberleri

FunPlus Phoenix, corona virüsü ile mücadele için bağışta bulundu

Son Dünya şampiyonu FunPlus Phoenix, corona virüsü ile mücadele için 2 milyon yuan bağışladı.

LPL’in ünlü takımlarından FunPlus Phoenix, Çin’de ciddi boyutlara ulaşan corona virüsü vakaları ile mücadele için 2 milyon yuan, yani 288.000 dolar bağışta bulundu. Takımın koçları, oyuncuları ve diğer görevlileri de yapılan yardıma destek oldular.

Wuhan kentine oyun sektöründen gelen tek yardım bu değil. Çin’in ünlü en büyük holdinglerinden Tencent, virüs ile ilgili destekte bulunmak için 300 milyon yuan, yani 43 milyon dolar değerinde maddi destekte bulundu. Yapılan bağışlar hastalıkla mücadelede tıbbi koruma materyalleri ve salgından en çok etkilenen şehir olan Wuhan’a direk yardım için kullanılacak.

Dün itibariyle Çin’de 4500’ü Wuhan kaynaklı 7700 vaka oldupu açıklandı. Corona virüsü kaynaklı ölümlerin sayısı ise Dünya çapında 15 ülkede toplan 170’i bulmul durumda.

Salgının yayılmasını engellemek amacıyla birçok ülke önlemler almaya başladı bile. Özellikle Wuhan başta olmak üzere Çin seferleri bir bir iptal ediliyor. Ayrıca Wuhan’ın şehir içi ve şehirler arası toplu taşıma sistemleri de hükümet kararıyla kilitlenmiş durumda. Dünya Sağlık Örgütü’nün de yakın zamanda bu corona virüsü ile ilgili bir karara varmak için Cenevre’de toplanacağını bildirelim.

Ortaya çıkan salgın özellikle Asya’daki espor organizasyonlarını kötü etkilenmiş durumda. Çin ligi LPL ve Güneydoğu Asya liginin maçları süresiz bir şekilde ertelenmiş durumda. Kore ligi LCK ise ligi seyircisiz oynama kararı aldı.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir