League of Legends

FunPlus Phoenix, LPL’de üçüncü oldu

Riot Games

Üçüncülük maçında Topsports Gaming’i 3-1 ile geçen FunPlus Phoenix, sezonu üçüncü olarak bitirdi.

FunPlus Phoenix normal sezonu ilk sırada bitirerek harika bir mevsim geçirdi. Takım çıktığı 15 maçtan 13 galibiyet almayı başardı. Böylelikle playofflara yarı finalden katılan ekip JD Gaming’e sürpriz bir şekilde 3-2 yenilerek üçüncülük maçına adına yazdırdı. Diğer yarı final mücadelesinde Invictus Gaming, Topsports Gaming’i 3-1 ile geçti. Üçüncülük mücadelesinde ise FunPlus Pheonix rakibini 4 maçın ardından 3-1 ile geçerek 500.000 Yuan’ın sahibi oldu.

1. Maç

Serinin ilk maçında Topsports ormancısı Xx çok aktif bir erken oyun rotası izledi. Böylelikle ilk kanı almayı başaran ekip aynı zamanda yan koridorlarda baskıyı arttırdı. Üst koridorda ise Gimgoon, Moyu’ya karşı koridorda çok önde çıktı. FunPlus Phoenix işleri bir savaşla tersine döndürüp Baron almaya karar verse de TOP tarafında Knight Baron’u çalıp iki de skor alınca pozisyon FPX adına felakete dönüştü. Bu noktadan sonra rahatça maçı bitiren Topsports Gaming seride 1-0 öne geçti.

2. Maç

Tian ikinci maça çok agresif başladı ve rakip ormanda Xx’i yakalayarak ilk kanı almayı başardı. Alt koridorda bir de kule altını başarılı bir şekilde gerçekleştiren FunPlus Phoenix erken oyunu Tian sayesinde önde geçirdi. Bu agresifliğini sürdüren ormancı yan koridorlarına yardım edip maçı adeta kopardı. Son ittirmeyi de başarılı bir şekilde yapan FPX maçı kolay bir şekilde kazanarak seride durumu eşitledi.

3. Maç

Tian yine harika bir erken baskınla Moyu’yu cezalandırıp ilk kanı takımına kazandırdı. FunPlus Phoenix 18 dakikada 6 skor aldı ve hepsinde Tian’ın imzası vardı. Ormancı harika bir seri geçirdi. Lee Sin ile takım arkadaşlarını bir hayli öne geçirip onlara alan yaratan isim galibiyette büyük rol oynadı. FPX, 23 dakika süren mücadeleden ezici bir galibiyetle ayrıldı.

4. Maç

Knight, bu maçta da Sylas oynadı ve ilk kanı Doinb’den almayı başardı. Erken oyunda Tian’ı durdurmayı başaran Topsports maçı uzun süre önde götürdü. Takım istediği hamleleri Vadi’ye yansıtmayı başardı. Buna rağmen Tian yine bir şekilde oyunda etkisini gösterdi ve takımının maça dönmesi adına önemli hamleler yaptı. Doinb’nin de çabasıyla maçta öne geçen FunPlus Phoenix, yavaş yavaş aradaki farkı açtı. Mücadeleyi 29 dakikada bitiren ekip seriyi de 3-1 kazanmış oldu.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.