League of Legends

FunPlus Phoenix, Worlds 2019’da Fnatic’i geçerek yarı finale yükseldi

Riot Games

FunPlus Phoenix, Worlds 2019 çeyrek finalinde Fnatic’i 3-1 ile geçerek yarı finale yükseldi ve Invictus Gaming’in rakibi oldu.

LPL Yaz Mevsimi’ni şampiyon olarak tamamlayan FunPlus Phoenix turnuvaya ilk torbadan katıldı. Grupta çıktığı 6 maçın 4’ünü kazanan ekip tiebreak maçında Splyce’ı mağlup ederek birinci sırayı aldı. Çeyrek finalde Fnatic ile eşleşen FPX rakibini 4 maçın ardından 3-1 ile geçerek yarı finale yükseldi. FPX’in yarı finaldeki rakibi ise diğer LPL temsilcisi Invictus Gaming.

1. Maç

Bwipo üst koridorda Rengar oynadı. Bire birde iyi iş çıkaran oyuncu ilk kanı tek başına almayı başardı. Erken ve orta oyun kısmen yakın geçti. FunPlus Phoenix altında ufak bir üstünlük yakaladı ve ejderleri de topladı. Fnatic, Bwipo’nun çabalarıyla oyunda kaldı. Doinb harika bir Ryze performansı sergiledi. Fnatic’in yaptığı hataları iyi değerlendiren LPL temsilcisi serinin ilk maçını 26 dakikada bitirdi.

2. Maç

Nemesis yine Twisted Fate tercihinde bulundu. Henüz minyonlar çıkmadan yapılan savaşta ilk kan Rekkles’a gitti. Fnatic alt koridorda erken bir kule altı denedi ancak pozisyonu çok kötü oynadılar. Lwx’in ellerindeki Varus 6 dakikada 4 skor topladı. Hylissang çok kötü bir performans sergiledi. Lwx’in üstünlüğünü iyi kullanan FunPlus Phoenix aradaki farkı iyice açtı. Ejderleri toplayan FPX Baron’u da aladı ve altın farkı 10000’e yaklaştı. Son savaşı da kazanan ekip ikinci maçı kazanarak seriyi 2-0’a getirdi.

3. Maç

Tian üst koridora baskın yaparak ilk kanı almayı başardı. FunPlus Phoenix erken oyuna iyi başlasa da Fnatic doğru hamleleri yaparak öne geçti. İki Dağ Ejderi alan ekip Rekkles’ın iyi performansıyla ufak bir altın farkı yakaladı. Nemesis’in Veigar E’leri FNC için orta oyunu kazanma koşulu oldu. Nemesis her E kullandığında diğer oyuncular pozisyonu iyi takip etti ve aradaki fark yavaş yavaş açıldı. Fnatic rakibini adeta yok etti diyebiliriz. Oyunu kapatmak için birçok hata yapan ekip amacına 27. dakikada ulaştı ve seride durum 2-1’e geldi.

4. Maç

Tian üst koridora yaptığı akıllıca baskınla ilk kanı takımına kazandırdı. Hylissang, Pyke seçimiyle diğer koridorlara yardım etmek istedi ancak erken oyunda pek bir şey başaramadı. Alt koridora büyük bir baskı kuran FPX altında öne geçti. Doinb ve Lwx yine çok iyi oynadı. Fnatic bir ara mücadeleye geri döndü ve doğru hamleleri yaparak arayı kapadı. Bwipo bir pozisyonda hata yaparak FPX’e Baron hediye etti. Bu dakikadan sonra hata yapmayan LPL temsilcisi maçı kazanarak seriyi bitirdi.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.