League of Legends League of Legends Haberleri

FunPlus Phoenix, Worlds 2019’un ilk finalisti oldu

Yarı finalde son Worlds şampiyonu Invictus Gaming’i 3-1 ile geçen FunPlus Phoenix, Worlds 2019’da finale yükselen ilk ekip oldu.

Son Worlds şampiyonu Invictus Gaming ve LPL şampiyonu FunPlus Phoenix, Worlds 2019 yarı finalinde karşı karşıya geldi. İki Çin takımı kıyasıya mücadele etti. LPL maçlarını aratmayan bu mücadelede inanılmaz savaşlar izledik. Bireysel hataların da bolca yaşandığı seride kazanan FunPlus Phoenix oldu. Ekip böylece Worlds 2019’un ilk finalisti oldu. Diğer finalist yarın oynanacak SKT-G2 mücadelesinin ardından belli olacak.

1. Maç

Rakip Mavi Güçlendirme’yi çalmak için karşı ormana giren Tian ilk kanı JackeyLove’a armağan etti. Tian erken oyunu etkisiz geçirdi. InvictusGamin erken oyunda yapılan küçük savaşları kazanarak orta oyuna avantajlı girdi. Diğer taraftan ise Doinb harika bir Rumble performansıyla takımını oyunda tuttu. Qiyana ve Rumble ultilerini üst üste harika kullanan FunPlus Phoenix öne geçmeyi başardı. Ekip Baron’u da alarak aradaki farkı açtı. 28 dakikanın ardından zafere ulaşan FunPlus Phoenix seride 1-0 öne geçti.

2. Maç

Crisp orta koridora baskın yaparak ilk kanı takımına kazandırdı. Kompozisyonunu harika oynayan FunPlus Phoenix erkenden büyük bir fark yakaladı. Blitzcrank ve Nautilus’u iyi kullanan ekip orta koridorda Rookie’ye zor anlar yaşattı. Crisp harika bir Blitzcrank performansı sergiledi. Altın farkını açan FPX rakip hataları iyi değerlendirdi. Baron’da büyük bir hata yapan ekip rakibini yeniden maça ortak etti. Mücadele bir o tarafa bir bu tarafa gitti. Kıran kırana geçen son savaşın ardından kazanan Invictus Gaming oldu.

3. Maç

İki ormancı da üst koridora baskınlar denedi ancak ilk kan bir süre çıkmadı. Alamet savaşında ilk kan GimGoon’a gitti ancak FPX 3 skor alırken IG 4 skor aldı. Ejderleri toplayan FunPlus Phoenix orta oyunda büyük bir üstünlük yakaladı. Takımca doğru hamleleri yaptı ve savaşları kazandı. Son kuşatmayı da başarıyla tamamlayan FPX mücadeleyi 26 dakikada bitirdi ve seride 2-1 öne geçti.

4. Maç

Invictus Gaming 3 kişiyle rakip ormana çok erken girdi ancak FPX bunu tahmin ederek rakibini tuzağa düşürdü ve ilk kanı aldı. Tian erken oyunda çok etkili oldu. Yapılan küçük savaşları kazanan FPX erken oyunda avantaj yakaladı. İki takım da çok hata yaptı. İki LPL ekibinin mücadelesinde normal olarak bolca savaş ve skor izledik ancak bu seferki biraz fazlaydı. IG uzun bir süre öndeydi. Son savaşta TheShy’a iyi odaklanan FPX, 55 skorun çıktığı maçı 35 dakikada bitirdi ve seriyi kazandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir