League of Legends

FunPlus Phoenix, Worlds 2019 şampiyonu oldu

Riot Games

Finalde G2 Esports’u 3-0 ile geçen FunPlus Phoenix, Worlds 2019 şampiyonu olmayı başardı.

Yılın en çok beklenen turnuvasında sona gelindi. Worlds 2019 finalinde LPL şampiyonu FunPlus Phoenix ve LEC şampiyonu G2 Esports karşı karşıya geldi. FPX yarı finalde Invictus Gaming’i mağlup ederken G2 Esports SKT’yi devirerek finale çıktı. Wunder, Jankos, Caps, Perkz, Mikyx beşlisine karşı GimGoon, Tian, Doinb, Lwx ve Crisp’in mücadelesinde gülen LPL temsilcisi oldu. Rakibini 3-0 mağlup eden FunPlus Phoenix, Worlds 2019 şampiyonu oldu.

1. Maç

Serinin ilk maçında Caps orta koridorda Pyke seçimini yaptı. Üst koridora üç kişilik baskın yapan FunPlus Phoenix ilk kanı aldı. Wunder erken oyunda çok zorlandı. Jankos haritada varlığını hissettirerek yan koridorlarına yardımcı oldu. G2 Esports, Crisp’in pozisyon hatalarını iyi cezalandırdı ve maça tutundu ve kule barikatlarıyla birlikte altında öne geçti. Orta oyun sakin geçti. Akıl oyunlarını kazanan FPX Baron’u alarak önemli bir avantaj yakaladı. Doğru hamleleri yapan ekip mücadeleyi 41 dakikada kazandı ve seride 1-0 öne geçti.

2. Maç

Ejder savaşında ilk kan FPX’e gitti, LPL ekibi pozisyondan 3 skor çıkarırken G2 1 skor ve 1 Alev Ejderi kazandı. Wunder koridor safhasında GimGoon’a karşı önemli bir üstünlük yakaladı. Galio ultilerini çok iyi kullanan FunPlus Phoenix orta oyunda önemli bir fark yarattı ve bu sayede harita kontrolünü eline aldı. G2 buna rağmen erken ve orta oyundaki ejderleri aldı. Mikyx çok hata yaptı ve takımının geri düşmesinde büyük rol oynadı. FPX Baron’u da aldı ve altın farkını iyice açtı. Nehirde yapılan savaşı kazanan LPL ekibi maçı burada kopardı. Son savaşı da kazanan FPX mücadeleyi 26 dakikada tamamladı ve seride durum 2-0’a geldi.

3. Maç

Orta koridorda çıkan savaşta Veigar seçimini iyi kullanan G2 ilk kanı almayı başardı. Lwx, seri genelinde olduğu gibi yine iyi bir oyun geçirdi. Caps’in ellerindeki Veigar çok iş yaptı ancak Tian yine harika bir Lee Sin performansı sergiledi. FunPlus Phoenix yine makro oyunda iyi hamleler yaptı ve Baron’u katletmeyi başardı. Rakip hataları da iyi değerlendiren FPX oyunun kontrolünü eline aldı. Doğru savaşlar ve doğru hamleler aradaki farkın açılmasını sağladı. G2 ise rakibine cevap veremedi. FunPlus Phoenix harika bir performansla rakibini mağlup etmeyi başardı ve Worlds 2019 şampiyonu olmayı başardı.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.