League of Legends

G2 Esports, 17.3 milyon dolar yatırım aldı

Redbull

Avrupa’nın köklü ekiplerinden G2, Seri A Yatırım Turu sonunda 17.3 milyon $’ın sahibi oldu.

Son zamanlarda hızla büyüyen espor ekosisteminin başarılı organizasyonlarından G2 büyümeye devam ediyor. Geçtiğimiz yıllarda kazandığı başarılarla belirli seviyelerde yatırımlar alan G2, bir sonraki adımı atmak için gerekli olan Seri A Yatırım Turu’nu 17.3 milyon $’la kapadı. Önceki yatırımlarla birlikte takımın şu zamana kadar bu turlardan kazandığı para 24.6 milyon $’ı geçti. Bulunduğu her dalda iddiası bulunan takımın ileriki yatırım turlarından nasıl paralar kazanacağı tahmin edilemez ancak bu büyüme hızıyla büyük yatırımların da geleceği kesin.

Özellikle League of Legends alanında iddialı bir kadro kuran ekip sadece LEC slotu için 11.8 milyon $ bütçe ayırmıştı. Organizasyon 11 oyunda, farklı turnuvalarda mücadele ediyor. Bu oyunlardan bazıları; League of Legends, CS:GO, Hearthstone Rocket League, Fortnite. Bu kadar çok oyunda aktif olan ekibin Logitech, Twitch, AOC ve Paysafecard gibi sponsorları bulunuyor. Resmi siteden yapılan açıklamada takım sahibi ve eski League of Legends oyuncusu Ocelote, “Kendimizi önde gelen espor organizasyonlarından biri olarak konumlandırdığımız, başarılarla dolu bir 2018’in ardından uluslararası alanda büyüyen bir G2 markası olarak karşınızda olacağız.” dedi. Bakalım ilerleyen günlerde G2 ne yönde hamleler yapacak.

Yatırımcılar arasında Yext’in ortağı Brian Distelburger, Doodle’ın kurucusu Myke Naef ve Topgolf Media başkanı YuChiang Cheng gibi önemli isimler bulunuyor. Daha önce Kuzey Amerika takımlarının Michael Jordan, Stephen Curry ve Drake gibi isimlerden yatırımlar aldığını görmüştük. Esporun bu kadar hızlı büyümesi rekabeti de bir o kadar arttırıyor. Şimdiden bu yatırımlar alınırken önümüzdeki yıllarda takımların nasıl kazançlar elde edeceği merak konusu.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.