League of Legends League of Legends Haberleri

G2 Esports, Worlds 2019’un ikinci finalisti oldu

LEC şampiyonu G2 Esports, Worlds 2019 yarı finalinde LCK şampiyonu SKT’yi 3-1 ile geçerek finalde FunPlus Phoenix’in rakibi oldu.

Erken final olarak adlandırılan eşleşmede G2 Esports ve SKT karşı karşıya geldi. Çeyrek finalde DAMWON Gaming’i 3-1 ile geçen G2 ve Splyce’ı 3-1 mağlup eden SKT’nin karşılaştığı seride kazanan LEC şampiyonu oldu. Muazzam çekişmeye sahne alan seride harika maçlar ve harika oyunlar izledik. SKT’yi mağlup eden G2, Worlds 2019 finalinde FunPlus Phoenix’in rakibi oldu. Final 10 Kasım tarihinde Paris’te oynanacak.

1. Maç

Mikyx orta koridora baskın yaparak ilk kanı Caps’e kazandırdı ancak Faker kule avantajını iyi kullanarak dönüş skorunu almayı başardı. Oyun uzun bir süre kafa kafaya gitti. SKT Baron’u alarak bir üstünlük yakaladı ancak G2, Khan’ın stüne oynayarak Koreli üst koridoru oyundan düşürmeyi başardı. Caps ayrık ittirme yaparken birçok hata yaptı. Baron’un etrafında yapılan savaşı harika oynayan G2 Esports katliam yaparak ilk maçı bitirmeyi başardı.

2. Maç

Mücadele kanlı başladı. G2, 3 oyuncuyla rakip ormana erken bir baskın yaptı, Mavi’yi çalmaya çalışan ekip SKT’nin pozisyona yetişmesiyle ilk kanı aldı ancak bir skor verdi. Clid erken ve orta oyunda etkili oldu. SKT takımca doğru hamleleri yaptı ve Khan’ın ellerindeki Renekton oyuna büyük etki etti. Savaşları kazanan LCK temsilcisi aradaki farkı yavaş yavaş açtı ve mücadeleyi 36 dakikada kazanarak seriyi 1-1’e getirdi.

3. Maç

Khan bire bir pozisyonda kule altını çok iyi oynayarak ilk kanı Wunder’den almayı başardı. Clid’in de baskınıyla Wunder erken oyunda zorlandı ancak Jankos’un yardımlarıyla oyuna geri döndü. SKT oyun kontrolünü ele aldı. LCK temsilcisi buna rağmen kendi karakterlerinden uzak gözüktü ve çok hata yaptı. Baron’u alan ekip karşılığında 4 skor verdi ve G2 Esports makro oyunu daha iyi oynayarak öne geçti. Son savaşı da kazanan ekip mücadeleyi kazandı ve seride 2-1 öne geçti.

4. Maç

Serinin son maçında SKT, Vadi’ye Effort yerine Mata’yla indi. G2 alt koridoru ikiye ikiyi çok iyi oynadı ve Jankos’un da gelişiyle ilk kanı kazandı. Clid ve Faker erken oyunda çok etkili oldu ve SKT bu sayede altında öne geçti. Ejder kontrolünü de bırakmayan ekip zaman zaman hata yaptı ve G2 bu hataları iyi değerlendirdi. SKT kuşatmalara başladı ancak G2 doğru hamlelerle Baron’u almayı başardı. Son savaşta Perkz’ün harika oyunuyla kazanan G2 Neux’u düşürerek seriyi tamamladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir