League of Legends League of Legends Haberleri

G2 Esports, Worlds 2019’da yarı finale yükseldi

Çeyrek finalde DAMWON Gaming’i 3-1 ile geçen G2 Esports, Worlds 2019’da yarı finale yükselen son takım oldu ve SKT ile eşleşti.

LEC şampiyonu G2 Esports bu yıl Worlds 2019’un en büyük favorilerinden bir tanesi. Worlds 2019 grubunda Griffin, Cloud9 ve Hong Kong Attitude ile eşleşen ekip başta mağlubiyet almasa da son iki maçında Griffin’e mağlup olarak grubu ikinci sırada tamamladı. Çeyrek finalde DAMWON Gaming ile eşleşen G2, rakibini 3-1 ile geçerek yarı finale yükseldi. LEC temsilcisinin yarı finaldeki rakibi LCK şampiyonu SKT.

1. Maç

Canyon alt koridora erken bir baskın denedi ancak Perkz pozisyonu harika oynayarak ilk kanı almayı başardı. Nuguri kötü bir erken oyun geçirdi. Wunder, Koreli rakibine kıyasla çok daha iyi durumdaydı. Takım olarak doğru hamleleri yapan G2 Esports harita kontrolünü aldı. Harika bir akıl oyunuyla alt koridor inhibitörünü düşüren LEC temsilcisi makro oyunda harika işler yaptı. Aradaki farkı açan G2 Baron’u da aldı ve ilk maçı 34 dakikada kazandı.

2. Maç

Seçim yasaklama ekranında Jayce, Renekton, Orianna üçlüsünü harika esneten G2 bu bölümde iyi iş çıkardı. Jankos üst koridora erken bir baskın yaparak ilk kanı Wunder’e kazandırdı. G2 Esports yine takımca doğru hamleleri yapan taraf oldu. Orta oyunda Showmaker’ın ellerinde Ryze skorları topladı ve çok güçlendi. Geç oyunda Ryze ve Kaisa’ya sahip olan DAMWON Gaming maçın kontrolünü eline geçirdi. Kadim Ejderha savaşını kazanan DWG serinin ikinci maçını 45 dakikada kapattı.

3. Maç

Jankos erken bir baskınla alt koridora kule altı denedi ve ilk kan G2’ya gitse de DAMWON dönüş skorunu almayı başardı. G2 pozisyondan 3 skor çıkartırken DAMWON 2 skorla yetindi. Jankos erken oyunda yan koridorlarını öne geçirdi. Perkz’ün ellerindeki Kaisa çabuk güçlendi ve bir hayli etkili oldu. Bu sayede takım savaşlarını kazanan G2 aradaki farkı açtı. Rakip hataları da iyi değerlendiren ekip Baron’u alarak kuşatmaları sürdürdü ve mücadeleyi 31 dakikada bitirdi.

4. Maç

Nehirde Canyon’ı yakalayan G2 Esports ilk kanı aldı ve Caps oyuna 1 skor 1 asistle başladı. Yasuo oynayan yetenekli orta koridor çift güçlendirmeyle birlikte rahat bir koridor safhası geçirdi. Jankos erken oyunda haritayı Canyon’a dar etti. Polonyalı ormancı 6 dakikada 3 skor 1 asist topladı. G2 özellikle üst koridorda Nuguri’yi çok darladı ve Koreli ismi oyundan düşürdü. LEC temsilcisi orta oyunda rakibini biraz küçümsedi ve çok hata yaptı. Bu yüzden oyun gereksiz uzadı diyebiliriz. Son savaşı da kazanan G2, Jankos’un mükemmel performansıyla maçı kazandı ve yarı finale yükseldi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir